Daugiau informacijos apie Paryžių
Šis prieš daugiau nei 2 000 metų Senos upės pakrantėse įsikūręs „šviesų miestas“ yra įdomus savo architektūra, garsiais muziejais, katedromis, parkais, prekyvietėmis, kavinėmis, plačiais ir prašmatniais bulvarais, kultūra, virtuve ir istoriniais paminklais.
Ką aplankyti Paryžiuje?
Paryžiaus istorinis centras nuo 1991 m. yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tad nenuostabu, kad Paryžiaus lankytojus traukia istorinis ir kultūrinis palikimas, vyno mėgėjus – geras prancūziškas vynas ir jo įvairovė, o gurmanus – puikūs restoranai. Paryžius – svarbus miestas mados pasaulyje, čia gausu madingų parduotuvių ir prabangių mados namų.
Paryžiuje tikrai yra ką pamatyti. Žymiausios Paryžiaus lankytinos vietos – tai, be abejonės, miesto simboliu tapęs Eifelio bokštas, iš kurio atsiveria nuostabi Paryžiaus panorama. Taip pat Napoleno I užsakyta Triumfo arka Prancūzijos revoliucijos ir Napoleno karuose žuvusioms aukoms atminti. Neabejotinai vertėtų pamatyti vieną seniausių ir žymiausių katedrų Prancūzijoje – gotikinę Dievo motinos (Notre-Dame) katedrą, literatūros mėgėjams dar gerai pažįstamą iš V. Hugo romano „Paryžiaus katedra“. Nors katedra po gaisro 2019 m. nėra dar atverta lankytojams, galima apsilankyti šalia katedros esančioje Notre-Dame (dabar – Place Jean-Paul II) aikštėje, po kuria yra archeologinė kripta, kurioje galima apsilankyti ir pamatyti archeologinius radinius, rastus kasinėjimų metu 7-ajame ir 8-ajame dešimtmečiuose.
Garsiausi muziejai
Mieste apstu pasaulinio garso muziejų. Tai bene didžiausią pasaulyje meno kolekciją saugantis ir labiausiai lankomas Luvras, kuriame galima pamatyti Leonardo da Vinčio „Moną Lizą“. Taip pat Orsė muziejus (Musee d’Orsay), kuriame saugoma gausi impresionistų darbų kolekcija. Šiuolaikinio meno mėgėjai turėtų pasinaudoti proga apsilankyti Pompidu centre (Centre Pompidou). Tai didžiausias šiuolaikinio meno muziejus Europoje. Kiti žymūs muziejai – P. Pikaso, A. Rodino muziejai. Dar vienas iš įstabių architektūros paminklų – Garnjė rūmai (Palais Garnier). Tai vienas iš didžiausių operos ir baleto teatrų pasaulyje. Galima pasivaikščioti po viešas teatro erdves arba netgi įsigyti bilietą į vieną iš teatre rodomų vaidinimų.
Maisto gurmanai turėtų užsukti į Marai rajoną, kuriame gausu puikių restoranų, kepyklėlių, arbatinių, gatvės maisto prekystalių. Čia kiekvienas ras visko savo skoniui – ar norėtumėte papietauti, ar pavakarieniauti, ar šiaip greitai užkąsti ir išgerti puodelį karštos arbatos ar kavos. O vakare po intensyvios dienos galima paplaukioti pažintiniu kruiziniu laivu Senos upe su vakariene ir gyva muzika arba apsilankyti Paryžiaus Mulenružo kabareto šou.
Toliau už Paryžiaus…
Pamačius iškiliausius Paryžiaus istorinius ir šiuolaikinius objektus, galima pasidovanoti sau kelionę į karališkuosius Versalio rūmus. Tai ne tik architektūrinės didybės šedevras, nukeliantis mus į tolimą didingą Prancūzijos praeitį, bet ir nuostabi vieta, kurios sodai įkvėpė daugybę kitų pasaulio dvarų ir rūmų sodų kūrėjų. Versalio rūmams, parkui ir sodams, kuriuos sudaro takai, giraitės, oranžerija, fontanai ir skulptūros, apžiūrėti reikėtų skirti visą dieną. Visa Versalio dvaro teritorija apima daugiau nei 800 hektarų.
Dar viena įdomi lankytina vieta – Normandijoje esantis Sen Mišelio kalnas. Jis yra nedidelėje saloje, kuri sala tampa tik potvynio metu. Tai piligriminė vieta. Jame yra garsus vienuolynas. Taip pat kažkada ten būta kalėjimo. Ši vieta yra įtraukta UNESCO saugotinų vietų sąrašą. Taip pat galima užsisakyti dienos išvyką į Šampanės regioną. Net jei ir nesate šampano mėgėjas, įspūdį Jums padarys kalvų šlaituose augantys vynuogynai, taip pat Šampanės sostinės Reimso miesto katedra.
Kaip atvykti iš oro uosto
Du pagrindiniai Paryžiaus oro uostai yra Šarlio de Golio oro uostas (Aéroport Paris–Charles de Gaulle), nuo Paryžiaus nutolęs apie 25 km, ir Orli oro uostas (Aéroport de Paris-Orly), esantis apie 12 km nuo miesto. Iki Paryžiaus iš šių oro uostų galima atvykti traukiniu, autobusu arba taksi. Daugiau informacijos apie susisiekimą yra pateikta čia ir čia.