DĖMESIO!

  • Lietuvos oro uostuose ir Klaipėdos Jūrų uoste taikomos papildomos medicininės-karantininės kontrolės procedūros.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą Dėl sustiprintos kontrolės oro ir Jūrų uostuose galite rasti čia.  

VYKSTANT Į UŽSIENIO ŠALIS. Kiekvienas keliautojas turėtų pasidomėti, kokie reikalavimai yra taikomi valstybėje, į kurią vyksta.

REGISTRACIJA ATVYKSTANT Į LIETUVĄ:

  • IŠ VISŲ ŠALIŲ keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ  (ne anksčiau nei likus 48 val. iki kelionės) ir prieš patekdami į transporto priemonę pateikti vežėjui (vežėjo atstovui) užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą).
  • IŠ VISŲ ŠALIŲ atvykstantys į Lietuvą savo transportu iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento privalo užpildyti KELEIVIO ANKETĄ ir pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.
  • KELEIVIO ANKETOS pildyti nereikia kruizinių laivų keleiviams, kai NVSC yra pateikiama Jūrinė sveikatos deklaracija, vadovaujantis Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos medicininės-karantininės kontrolės taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. vasario 1 d. įsakymu Nr. V-87 „Dėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos medicininės-karantininės kontrolės taisyklių patvirtinimo.

Aviakompanijoms pamažu atnaujinant skrydžius kai kuriais maršrutais, imamasi papildomų atsargumo priemonių. Visiems klientams, keliausiantiems artimiausiais mėnesiais, prieš skrydį rekomenduojame patikrinti šiuos dalykus:

  • Ar aviakompanija, su kuria skrendate, taiko prievolę dėvėti kaukę?
  • Ar reikalingi medicininiai dokumentai ar sveikatos patikrinimai, nurodantys, kad esate sveikas ir galite skristi?
  • Ar šalis, į kurią skrendate, įleidžia kitų šalių piliečius?
  • Ar oro uoste taikomi papildomi patikrinimai išvykstantiems keleiviams?
  • Kiti reikalavimai.

Šiuo metu nepaparastai svarbu būti tinkamai pasiruošus skrydžiui, nes reikalavimai keliaujantiems gali bet kada pasikeisti. Primygtinai rekomenduojame nuolat tikrinti aviakompanijos, su kuria skrendate, tinklalapį, išvykimo bei atvykimo oro uostų tinklalapius, kad gautmėte naujausią informaciją.

Europos Sąjungos interaktyvus žemėlapis su svarbia informacija apie šalis:

Europos Sąjungos svetainėje rasite patogų interaktyvų žemėlapį su svarbia informacija apie šalis. Perskaitykite viską apie keliones,saugos priemones ir ko galima tikėtis keliaujant į kitas Europos šalis.

Skaitykite daugiau šia tema mūsų tinklaraštyje: Ką reikia žinoti po karantino draudimų panaikinimo. Visa informacija kaip reikia elgtis oro uoste, lėktuve, ir atvykimo vietoje skrendant su skirtingomis oro linijomis. Dalinamės informacija, kad būtumėte pasiruošę atostogauti be rūpesčių.


Peržiūrėkite naujausius kelionių atnaujinimus Jungtinei Karalystei čia

Peržiūrėkite oro linijų sveikatos ir saugos priemones, kad užsitikrintumėte maksimalų komfortą ir saugumą Jūsų kelionėje:

Ar norėtumėte sužinoti, kurie maršrutai, ir su kuriomis aviakompanijomis jau yra arba bus atnaujinti artimiausiu metu? Peržiūrėkite mūsų specialiai tam sukurtą „Ar jau galima skristi?“ puslapį ir gaukite visą informaciją.

Ar tai Jums padėjo?

Susiję klausimai

Atšaukto bilieto grąžinimas

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai