Vilniaus senamiestyje – nauja apžvalgos aikštelė

Autorius: Vilniaus turizmo informacijos centras , 2011, Liepos 20d.

Išskirtine Vilniaus panorama galima grožėtis nuo aukščiausio senamiesčio pastato – Šv. Jonų bažnyčios varpinės. Užkopus 193 autentiškų medinių laiptų pakopomis senamiesčiu ir neaprėpiamais Vilniaus toliais galima gėrėtis tarsi iš paukščio skrydžio. Istorinėje varpinėje įrengtas modernus liftas ir lankytojai gali užkilti į 45 m aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę.

Lankytojus domina ir Fuko švytuoklė, kuri demonstruoja Žemės sukimosi aplink savo ašį efektą. Švytuoklės įtvirtinimo lizdas įrengtas varpinės bokšto antrajame aukšte. Nuo specialios pakylos galima stebėti, kaip švytuoja švytuoklė, kaip juda ratu ant plono lyno virš marmurinio ciferblato pagrindo pakabintas keliasdešimties kilogramų rutulys. Per dieną siūbuodamas rutulys keičia savo padėtį ir tai įrodo, kad Žemė sukasi aplink savo ašį.

Liepos mėn. suaugusiems kainuoja 5 litus, moksleiviams, studentams, pensininkams ir neįgaliesiems – 3 litus. Kai pirmajame aukšte pradės veikti Mokslo muziejus, įėjimas kainuos daugiau: suaugusiems – 8 litus, studentams, moksleiviams ir pensininkams – 5 litus.

Norintieji apsilankyti tik varpinėje į ją patekti gali iš Šv. Jonų gatvės arba per Didįjį kiemą. Norintieji apsilankyti VU architektūrinio ansamblio kiemeliuose juos galės apžiūrėti papildomai sumokėję 5 litus.

Varpinėje apsilankyti kviečiame nuo antradienio iki šeštadienio 9–18 val.