Dvi savaitės Australijoje: keliautojos įspūdžiai

Autorius: Loreta Puskunigė , 2015, Lapkričio 26d.

Visai neseniai keliautoja Jolanta apsilankė Australijoje, kur viešėjo dvi savaites. Tai – gana trumpas laikotarpis, per kurį viską pamatyti yra tiesiog neįmanoma. Kelionė trunka maždaug parą, tačiau čia nuvykę keliautojai dažniausiai konstatuoja: buvo tikrai verta. Šiame žemyne viskas kitaip nei Europoje – įspūdį palieka vien tai, kad rudenį australai pradeda ruoštis Kalėdoms ir… vasarai.

 

Kaip sugalvojai  nuvykti į Australiją? Kiek laiko ir kaip truko pasiruošimas?

Į Australiją vykau aplankyti draugės, kuri Sidnėjuje gyvena jau keletą metų. Pasiruošimas ilgai netruko, tačiau turistinę vizą gavau ne iš karto. Teko siųsti laiškus iš darbo – tokiu būdu įrodant, kad esu pastoviai dirbanti. Reikėjo nurodyti, kokiu tikslu čia vykstu, pateikti kontaktus, su kuo būtų galima susisiekti, pateikti deklaraciją ir paskutinių trijų mėnesių banko sąskaitos išrašus. Skridau per Kuala Lumpur, tad teko pasitikslinti, ar nereikia  ir Malaizijos vizos. Kadangi skridau spalio pabaigoje, susikroviau vasarinius rūbus, įsimečiau nuo saulės kremą ir lauktuvių draugei. Skridau vėlų penktadienio vakarą, Sidnėjuje atsidūriau sekmadienį apie 11 valandą ryto. Pirmas skrydis truko apie 13 valandų, antras – 9 valandas.

 

Kokį pirmą įspūdį paliko Australija?

Pirmas įspūdis buvo labai geras: nedaug žmonių, niekas neskuba, visi draugiškai nusiteikę, kalbūs. Labai nustebino skelbimai, kviečiantys sportuoti: „Numesk svorio iki Kalėdų – pasiruošk vasarai“.

 

Ar ruošeisi iš anksto, ką norėtum aplankyti? Kokias lankytinas vietas galėtum išskirti lankantis Sidnėjuje?
Būtinai norėjau aplankyti Sidnėjaus Operos Rūmus, kurie yra vienas lankomiausių Sidnėjaus objektų. Žiūrėjau komediją „Arms and the man“, labai patiko baltos dekoracijos, ryški aktorių apranga ir subtilus humoras.
Didelį įspūdį paliko ir vaizdingasis uosto tiltas (angl. Harbour Bridge), jungiantis pietinę ir šiaurinę Sidnėjaus dalį. Apsilankiau Olimpiniame parke, kuriame 2000 metais vyko Olimpinės žaidynės,  istorinėje miesto dalyje „The Rocks“. Užsukau į vieną šios miesto dalies barą, kuriame ragavau alaus „Trys burės”. Alus buvo tikrai skanus, tačiau pats pub’as – nieko ypatingo.
Apsilankiau uosto pašonėje esančiame  pramogų  ir poilsio komplekse (angl. Darling Harbour). Beje, lankantis trijuose populiariausiuose objektuose (Sidnėjaus akvariumas, vaškinių figūrų muziejus „Madam Tussauds“ ir zoologijos sodas) bilietams taikoma nuolaida.

Lankiausi įspūdingame „Queen Victoria building” prekybos centre, kuriame parduotuvių pasirinkimas buvo labai platus. Kadangi Australijoje artėja vasara, prasideda dideli išpardavimai. Geriausias pirkinys – rankų darbo natūralios vilnos  „Ugg”  batai. Labai šilti.

 

Ką galima aplankyti už Sidnėjaus ribų? Kas tave labiausiai sužavėjo? 
Buvau nuskridusi į Cairns miestą  5 dienoms, aplankiau  Didįjį barjerinį rifą. Ten tropinis klimatas, karšta… 

Labai patiko Manly paplūdimys (angl. Manly beach) – 45 minutės keltu, ir Mėlynieji kalnai – 2,5 h traukiniu. Vis dėlto, lankantis Mėlynųjų kalnų regione turėjau ir nemalonios patirties – per visą viešnagę Australijoje nesutikau nė vieno lietuvio, tačiau čia teko susidurti su labai nemaloniais tautiečiais. Einu takeliu, žiūriu – porelė fotografuojasi. Aš laukiu. Jie neskuba, peržiūri nuotraukas, toliau fotografuojasi. Mane ignoruoja. Angliškai atsiprašiau, ir praėjau pro juos, tačiau staiga išgirdau lietuvį rėkiant: „Ar palaukti negali?!” Ramiai sakau: „Negaliu”. Jie vos iš klumpių neišvirto!

 

O kokį įspūdį paliko patys australai?

Australai – labai šilti, draugiški, atsipalaidavę žmonės. Atrodo, kad jų gyvenimas – tai nuolatinės atostogos, nes jie niekur neskuba, kaip esame pratę mes.

 

Kokie orai vyravo Australijoje?

Oras buvo permainingas. Vieną dieną – 20 laipsnių šilumos, kitą – jau 30, ir daug lijo.

 

Kokios kainos Australijoje? Ar čia viešėti brangu?

Kainos aukštos. Panašios, kaip ir Jungtinėje Karalystėje. Pavyzdžiui, alaus bokalas kainuoja apie 6 Australijos dolerius (1 Australijos doleris maždaug 0,68 Euro), pusantro litro vandens – maždaug 4 Australijos doleriai, muziejai – nuo 8 iki 50, burgeriai (tiesa, labai skanūs) – apie 20, bilietai į operą – 100 dolerių. Cigarečių pakelis kainuoja 30 dolerių, įsivežti leidžiama tik 50 cigarečių. Rūkantiems čia – ne pyragai. 

 

Ar dviejų savaičių Australijoje pakako? Ką dar norėtum aplankyti, jei čia grįžtum dar kartą?
2 savaičių buvo mažoka. Patį Sidnėjų išvaikščiojau skersai ir išilgai, pamačiau naktinį gyvenimą. Labai norėčiau sugrįžti ir aplankyti kitus miestus: Melburną, sostinę Kanberą, pamatyti dykumas, nuvykti į Naująją Zelandiją, kuri gana netoli (3 valandos skrydžio).

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

baneris-Sidnejus.jpg