Hobitonas – mažųjų hobitų karalystė Naujojoje Zelandijoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Sausio 23d.

Ne visos vietovės, specialiai sukurtos kokio nors filmo filmavimui, išlieka. Maža to, dar ir tampa turistų traukos centru. Tokia vieta yra Naujojoje Zelandijoje. Tai – Hobitono kaimelis, kuriame buvo filmuojama pasauliniu mastu populiari trilogija „Žiedų valdovas“.

Žalios dailiai suformuotos kalvelės, ryškiai žalia žolė, po žeme įrengti būstai-olos, tvenkinukai, tilteliai ir pasakiški medžiai – tokiu vaizdu vilioja Hobitonas (Hobbiton), kaimelis, gimęs rašytojo J.R.R. Tolkino fantazijose, o vėliau tapęs realybe kuriant „Žiedų valdovo“ trilogiją.

Hobbiton5.jpg

 

Filmo režisierius Piteris Džeksonas kilęs iš Naujosios Zelandijos. Galbūt dėl to ši šalis, garsėjanti vaizdingomis vietovėmis, ir buvo pasirinkta trilogijos filmavimui. Visos trys jos dalys buvo nufilmuotos per 18 mėnesių įvairiose Naujosios Zelandijos vietose.

Hobbiton2.jpg

 

Šioje šalyje dabar rengiamos ekskursijos, kurių metu siūloma filmo fanams pamatyti vietoves, pažįstamas iš filmo. Hobitonas, hobitų kaimelis netoli Matamatos Waikato regione – viena labiausiai lankytojų pamėgtų tokių vietų.

Hobbiton8.jpg

 

Šis linksmųjų žmogeliukų kaimelis buvo įkurtas privačioje Aleksanderių šeimos fermoje, kurioje auginama apie 13 tūkstančių avių. Hobitų kaimelio statybos truko 9 mėnesius: buvo suformuotos kalvos, tilteliai, pastatytos 37 požeminės hobitų trobelės.

Hobbiton4.jpg

 

Filmavimai prasidėjo 1999 m. Vienu metu čia dirbdavo iki 400 žmonių! Praėjus daugiau nei 10 metų kaimelis buvo atnaujintas ir panaudotas filmuojant kitą filmą apie olose po žeme gyvenančius žmogeliukus, t.y. „Hobitą“ (2011). O dabar čia rengiamos ekskursijos. Sakoma, kad dauguma, kas aplanko ši hobitų kaimelį, dar sykį pasižiūri ir filmą!

Hobbiton6.jpg


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.