Kada keliauti į Egiptą (orai, renginiai)

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 04d.

Egipte saulėta ir karšta, galima sakyti, ištisus metus, vis tik, pagrindinis turizmo sezonas čia prasideda vos tik pirmosioms šalnoms nubalinus pievas mūsų krašte ir trunka iki sužydint sodams.

Geriausias metas aplankyti Egiptą – nuo spalio iki balandžio mėnesio. Į tai reiktų ypatingai atsižvelgti, jei planuojate aplankyti senovės Egipto įžymybes, tokias kaip Gizos piramidės ar Luksoro šventyklos, kurias supa dykumos.

Nebijantys karščio taip pat gali rinktis birželį ir rugsėjį, tuo tarpu karščiausi mėnesiai Egipte yra liepa ir rugpjūtis. Kovo-balandžio mėnesiais neretai būna vėjuota. Paprastai šis reiškinys, vadinamas Kamsin, trunka kelias dienas, tačiau nuo dykumos vėjas atneša ne tik šilto oro bangas, bet ir smėlį bei dulkes.

Žiemą, pradedant lapkričio mėnesiu, oro temperatūra naktimis gali nukristi ir iki +10°C, tačiau dieną vis viena laikosi +23-25°C šilumos. Šalčiausi mėnesiai yra gruodis ir sausis, tad keliaujant šiais šaltaisiais mėnesiais verta rinktis kurortus, kurie yra įsikūrę piečiau. Nepaisant vėsesnio oro, šiais mėnesiais yra pats turizmo pikas, mat šis metas palankus ne tik išmainyti šaltą europietišką žiemą į šilumą, bet ir pamatyti Egipto įžymybes nekepinant karščiams.

Reiktų atminti, kad vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje (kasmet vis kitu metu) apie mėnesį trunka ramadanas – tai šventasis musulmonų mėnuo, kuomet islamo išpažinėjai pasninkauja. Nors kitas religijas išpažįstantiems turistams pasninkas ramadano metu neprivalomas, rekomenduojama gerbti vietines tradicijas. Kadangi ramadano metu musulmonai susilaiko nuo valgymo ir gėrimo dieną, gali būti, kad dalis restoranų, kavinių dieną neveiks, tačiau sutemus restoranai veikia iki pat vėlumos.

Ramadano pabaigą žymi Eid al Fitr šventė, kuomet musulmonai ne tik puošiasi savo geriausiais drabužiais ir eina į mečetes melstis, bet ir linksminasi, svečiuojasi pas gimines, o be to, valgo daug saldumynų.

Geriausias metas rinktis kruizą Nilu – taip pat spalio-balandžio mėnesiai. Plaukiant Nilu paprastai lankomos įvairios ties šia upe pastatytos senovinės šventyklos, kuriose taip pat nerekomenduojama lankytis esant vasaros karščiui. Reiktų nepamiršti, jog Aukštutiniame Egipte (Luksore ir piečiau) klimatas yra gerokai karštesnis nei šalies šiaurėje įsikūrusiame Kaire ar Raudonosios jūros pakrantės kurortuose.

Geriausias metas nardymui Raudonojoje jūroje – birželio ir rugsėjo mėnesiai. Tuo metu dar palyginti karšta, nors ir pučia nuo jūros gaivus vėjelis. Vis tik, šis metas yra geriausias norint išvengti poilsiautojų minios.

Norėdami aplankyti Kairą ir Gizos piramides, geriau venkite vasaros mėnesių. Kairas yra gana chaotiškas miestas, o vasarą čia dar ir tvyro nepakeliamas karštis. Netgi miesto gyventojai, jei tik įmanoma, stengiasi vasarą ištrūkti iš Kairo. Kelionę į Kairą geriau rinkitės kovo-balandžio mėnesiais.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.