Kelionė į Kostą Riką: ugnikalniai, džiunglės ir vestuvės ant vandenyno kranto (I)

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Gegužės 21d.

Vilnietė Erika lėktuvo bilietus į Kostą Riką pirko du kartus, tačiau tik trečias kartas buvo laimingas ir jai pagaliau pavyko nukeliauti į šalį, apie kurią svajojo ne vienerius metus. Su draugu Giedriumi Erika aplankė Niujorką, kelis Kosta Rikos miestus ir Majamį, tačiau neabejotinai įspūdingiausia kelionės dalis buvo poros tuoktuvės ant vandenyno kranto.

 

Pasakojai, kad lėktuvo bilietus įsigijote visai neplanuotai. Apsispręsti, ar keliaujate į Kostą Riką, turėjote vos per kelias valandas.

Taip. (Šypsosi.) Tiesiog kolega naršė vienos kelionių agentūros puslapyje ir rado pigius lėktuvo bilietus, tačiau pats skristi, deja, negalėjo. O pasiūlymas buvo puikus: Barselona – Niujorkas – viena Centrinės Amerikos šalis – Majamis – Barselona. Kainos – 1600-1800 litų… Galima buvo rinktis Nikaragvą, Urugvajų, Čilę, Kostą Riką… Susiskambinome su agentūra, jie pasakė, kad bilietų dar turi, tad suktis reikėjo greitai. (Juokiasi.) Lėkiau namo, skanavau pasus, siunčiau dokumentus ir štai – turime kelionę!

 

Kodėl pasirinkote būtent Kostą Riką? Juk ir kitos Centrinės Amerikos šalys nepaprastai egzotiškos.
Kostą Riką rinkomės dėl to, kad ten yra atostogavusios mano kolegė ir draugė, tad ši šalis man buvo žinoma. Juolab, Kosta Rika buvo saugiausias variantas mums, dar daug nekeliavusiems. Esame daug keliavę tik Europoje ir lankėmės JAV. O štai laukinės gamtos dar nebuvome matę.

Taip pat, kai dirbau JAV, su drauge buvome nusipirkusios bilietus į Kostą Riką, tačiau skrydžių bendrovė, iš kurios pirkome bilietus, bankrutavo. Vėliau nusipirkome kitus bilietus, tačiau kaip tik tada gavau laišką iš universiteto Lietuvoje, kad, jeigu negrįšiu iki tam tikros dienos, mane išbrauks iš studentų sąrašų. Mokiausi nemokamai ir gavau stipendiją, tad privalėjau grįžti spalio 3 dieną, o mano skrydis į Lietuvą buvo suplanuotas spalio 5 dieną. Deja, jie neleido man grįžti vėliau, tad teko iš Niujorko skristi ne į Kostą Riką, o į Vilnių.

 

Kur kelionės metu apsistodavote? Ieškojote prabangių viešbučių, paprastų hostelių ar dar kitų variantų?

Nakvynių ieškojome per „Couchsurfing“, „Airbnb“, gūglinome įvairių nuolaidų, nes nenorėjome išlaidauti. Tik žinojome, kad Kosta Rikoje tuoksimės, tad ten išsirinkome prabangų viešbutį. Niujorke turėjome užsisakę nakvynę kinų kvartale, bet mums iki paskutinės dienos neatrašė žmogus, iš kurio turėjome nuomotis kambarį, tad teko ieškotis naujos vietos.

Laimei, prieš porą mėnesių per „Couchsurfing“ ieškojau žmogaus, pas kurį galėtume apsistoti. Buvau radusi vaikinuką, kuris mielai priimtų, tačiau tuo metu sakė nebūsiąs mieste. Likus vos porai dienų iki skrydžio atsidariau „Couchsurfing“ ir nusprendžiau parašyti jam laišką. Maža kas, gal jo planai pasikeitė. (Šypsosi.) Ir jis atrašė tą pačią akimirką, nes kaip tik buvo prisijungęs! Jis rašė, kad mes turite garantuoti, kad tikrai esame patikimi žmonės, kad nieko nepridirbsime, kad namus jis ras tokius, kokius paliko. Tuo metu jis buvo išvykęs į Malibu, tad durininkas turėjo duoti mums raktą nuo jo buto.

 

4niujorkas.JPG 

 

Butas jau žemėlapyje atrodė nerealioje vietoje, bet kai mes jį pamatėme gyvai! Tas vaikinas gyveno 8-joje aveniu, vos per kelis kvartalus nuo Times aikštės. Užkilome į butą, atsidarėme duris… Butas toks tvarkingas, kad net pagalvės išpurentos, o vaizdas tiesiai į dangoraižius… Su šeimininku pasimatėme vos kelioms minutėms prieš mums išvykstant.

Jis yra iš Izraelio, Niujorke studijuoja, dirba per tris darbus, tad savo gražiame bute beveik nebūna. Atsidėkodami už svetingumą privežėme jam lietuviškų lauktuvių – nacionalinių gėrimų, sūrio, saldainių, šokolado, visko, ką turime geriausio. Mums taip pasisekė, nes kinų kvartale mes už tas keturias naktis būtume sumokėję 700 litų, o tai būtų buvę toli nuo centro ir dar lova dviaukštė. (Juokiasi.)

Abu esate jau buvę Niujorke, tad ką šį kartą ten apžiūrėjote?

Šį kartą nėjome į žymiuosius objektus, nes buvome juos matę, tad tiesiog vaikščiojome po miestą, stebėjome, kaip jis atrodo dieną, kaip atrodo naktį, kaip atrodo anksti ryte. Bet Times aikštėje buvome daugybę kartų. (Šypsosi.) Taip pat, vieną dieną susitikome su draugais iš Filadelfijos, tad ištyrinėjome naktinį Niujorką, ėjome į barą ir tailandietišką restoraną. Be to, visą miesto centrą apvažiavome automobiliu. Tai buvo nauja patirtis, nes visuomet eidavome pėstute arba važiuodavome metro. Apsilankėme MoMa muziejuje, pamatėme visus paveikslus ir skulptūras, apie kurias mokėmės menotyros paskaitose. Gaila, kad negalėjome jam skirti visos dienos, tačiau likome sužavėti instaliacijomis. 

 

Iš Niujorko patraukėte į Kostą Riką. Ką buvote suplanavę aplankyti ten?

Iš Niujorko skridome į San Chosė, Kosta Rikos sostinę. Pirmą naktį, pagal planą, turėjome apsistoti pas mano buvusią kolegę, su kuria dirbau JAV, tačiau pietiečiai yra tokie žmonės, kurie apsigalvoja likus dviem dienoms. Taip ir buvo. (Juokiasi.) Visgi, ji pažadėjo, kad galės mus priimti paskutinę mūsų naktį Kosta Rikoje.

 

4kosta-rika.jpg 

 

Taigi, susiradome hostelį visai netoli oro uosto, nes kitą rytą turėjome iš ten pasiimti automobilį. Skambinome žmogui, kuris turėjo mus įsileisti į viešbutį, o jis nekelia ragelio. Vienas malonus taksistas davė paskambinti iš savo telefono, bet jis vis tiek nekelia ragelio. (Juokiasi.) Pradėjome ieškoti taksisto, kuris galėtų mus nuvežti į hostelį, bet nei vienas nenorėjo, nes pasirodo jis vos už kelių minučių kelio nuo oro uosto, o visi nori važiuoti į sostinę, esančią už 30 kilometrų.

Laimei, susiradome vieną išprotėjusį taksistą, tačiau netrukus supratome, kad jis net neįsivaizduoja, kur reikia važiuoti. (Juokiasi.) Pasirodo, jie ten neturi normalių adresų! Jie turi objektą, pavyzdžiui, pašto pastatą, ir sako, kad tas ir tas namas į rytus nuo pašto. Laimei, jis paskambino į dispečerinę, kur jam pasakė adresą.

Įvažiavome į tokią siaurą gatvę – nė vienos lempos, didžiuliai šiukšlių maišai, po kuriuos knaisiojosi šuo. Kultūrinis šokas. (Kvatoja.) Sustojo vairuotojas ir sako, kad štai mūsų hostelis, o ten – pastatas su dygliuota tvora, iškaba vos matosi ir niekas mūsų nepasitinka. Galiausiai atėjo viešbučio šeimininkas, tačiau jis nesusigaudė, nei kas mes, nei iš kur mes, nei ko mes norime. Visgi, davė mums kambarį, o šis pasitaikė toooks baisus! Kiekvienas iš oro uosto pakylantis lėktuvas, atrodė, skrenda tiesiai virš mūsų lovos. Tačiau ryte viskas atrodė nebe taip baisu. Mūsų šeimininkas Džonis galiausiai atsirinko, kas mes esame, parodė labai fainą vietą papusryčiauti, kur valgėme tikrus amerikietiškus pusryčius: blynus su sirupu ir kepta šonine.


Ir pasiėmę automobilį patraukėte į…

Važiavome tiesiai į Manuel Antonio miestelį, kur praleidome dvi naktis. Labai faina, kad Kosta Rikoje atsikeli natūraliai, be žadintuvo, 5-6 valanda ryto ir tu gyvas – paukščiai čiulba, veiksmas vyksta. (Šypsosi.) O temsta jau 6 valandą vakaro, tad belieka eiti valgyti vakarienės ar išgerti kokteilio į barą.

Pirmąją dieną apsižiūrėjome, kaip atrodo paplūdimys, pasideginome, o kitą dieną mūsų laukė vestuvių ceremonija. Ji turėjo būti apie 15.30 val., tad ryte dar spėjome papusryčiauti, nueiti į paplūdimį. Pusę dienos veikėme, ką norėjome, nes nebuvo jokio jaudulio.

Turėjome puikią fotografę, kuri mumis pasirūpino, tad dabar turime labai daug gražių nuotraukų. Ji taip pat parekomendavo vietą, kur vakare galėtume skaniai pavalgyti. Mes, kaip jaunavedžiai, nuėjome ne į kokį prabangų restoraną, o ėjome valgyti burgerių. (Juokiasi.) Netoli mūsų viešbučio buvo kavinė, kur mes valgėme skaniausius burgerius gyvenime – su mėlynuoju sūriu ir daug daržovių.  

 

4vestuves-kosta-rika.jpg 

Nuotraukos iš asmeninio Erikos ir Giedriaus archyvo
Įdomu, kaip klostėsi jaunavedžių nuotykiai kopiant į ugnikalnio viršūnę, išbandant ekstremalų raftingą kalnų upe ir lankantis pasipūtusiame Majamyje? Pasakojimo tęsinys čia

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.