Kenija. Viešnagė turistų nemačiusiame Afrikos kaimelyje

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Rugsėjo 10d.

Vilnietė studentė Julija šių metų pradžioje galvą nuo studijų nusprendė pailsinti ne bet kur, o tolimojoje, bet labai traukiančioje Afrikoje. Į Mombasą su draugų kompanija atvykusi mergina ne tik pasimėgavo pasiplaukiojimais su delfinais, bet ir turėjo unikalų, jokių kelionių agentūrų nesiūlomą nuotykį – viešnagę turistų niekada nemačiusiame, tikrame afrikietiškame kaimelyje. Pokalbio metu Julija neslepia – to nepamirš niekada gyvenime.

 

Kai pusė Lietuvos lekia į Turkiją, tu atostogoms pasirinkai Keniją, kodėl?

Visuomet esu tokios nuomonės, kad bet kuri šalis atostogoms yra tinkama. Dėl dviejų priežasčių – visur yra, ką pamatyti, apžiūrėti – nauji žmonės, su kuriais įdomu susipažinti, skirtingos kultūros, kurias įdomu atrasti. Šį kartą važiavau į Keniją, Mombasą, nes važiavome tada, kai Lietuvoje buvo patys šalčiai. Norėjosi po sesijos ištrūkti kur nors į vasarą. (Šypsosi.)

 

Ar pirmą kartą viešėjai Afrikoje?

Na, galima sakyti, kad pirmą. Prieš tai esu buvusi Egipte. Nors geografiškai tai yra Afrika, bet atvykus ten dar gali suabejoti, kuriame žemyne atsidūrei. Lėktuvui nusileidus Kenijoje tokių abejonių nekilo. (Juokiasi.)

02kenija-safaris2.JPG

 

Ir kaip leidai atostogų dienas saulėtoje ir karštoje Mombasoje?

Pasirinkom tradicinį, patogiausią ir saugiausią keliavimo būdą – per kelionių agentūrą. Į Afriką važiavome dviems savaitėms, prieš tai, žinoma, pasiskiepijome nuo visų įmanomų virusų ir ligų. Vėliau vietiniai gyventojai paaiškino, kad  tai nebuvo būtina vykstant į Keniją vasaros metu ir neplanuojant medžioklės. Skiepai aktualūs tik jų „žiemos“ laikotarpiu, kuomet pliaupia lietūs ir siaučia audros. (Šypsosi.)

Atvažiavę neilgai trukome susipažinti su vietiniais, kurie paplūdimyje noriai bendrauja. Žinoma, toks jų darbas. Dešimtys vyrukų išsirikiavę siūlo ekskursijas, safari keliones, pasiplaukiojimus su delfinais ir t. t. Kelias iš jų pirkome ir mes. Visi jie tarpusavyje pešasi ir konkuruoja, kam gi tas procentas nuo įsiūlytos kelionės atiteks. (Šypsosi.) Taigi, per vietines kelionių agentūras plaukėme į vandenyną žvejoti, važiavome su džipais stebėti gyvūnų, vadinamąją safari ekskursiją, ir dar susigundėme pamatyti laisvai plaukiojančius delfinus bei galimybe su jais paplaukioti.

Pakankamai netoli viešbučio buvo ir zoologijos sodas, kurį aplankėme. Buvo šiek tiek keista, nes, atrodo, visus gyvūnus galima visai čia pat ir laisvėje pamatyti… Pavyzdžiui, už kelių žingsnių nuo viešbučio teritorijos kiekvieną dieną eidavome pamaitinti vietinių beždžionėlių. (Juokiasi.)

02kenija-safaris.JPG


 

Kokie vietiniai žmonės? Ar iš tiesų Afrikoje vaikai ant kiekvieno kampo prašo pinigų?

Pirmas įspūdis – labai draugiški, norintys bendrauti, išmokti ir sužinoti kažką naujo. Dauguma labai stengiasi, kad kiekvienas atostogaujantis mėgautųsi čia leidžiamu laiku. Išėjus pasivaikščioti paplūdimiu retai kada būdavau viena – visuomet atsirasdavo kompanija. (Šypsosi.) Įbridus į vandenį vis ištraukdavo kokį ežį ar šiaip neregėtą, nematytą gyvį. Noriai pasakodavo apie šalį, apie savo kasdienį gyvenimą, apie mokslą Mombasoje. Kartais būdavo net nejauku, kai jie taip paprastai ir nė kiek nesigėdydami apie viską atviraudavo. Retas kuris jų yra baigęs 5 klases, tačiau dauguma jų laisvai šneka bent trimis kalbomis.

Vaikų be priežiūros, o juolab prašinėjančių pinigų, nemačiau. Tačiau, kai vienos iš ekskursijų metu mus nuvežė į kaimelį, kuriame turistai dažnai lankosi, vaikai tai suprasdami, vaikščiojo iš paskos rankutes atkišę.

O šiaip dauguma vaikų net prisibijo turistų. Yra tokių, kurie gyvena atokiau nuo viešbučių teritorijų ir gyvenime nebūna matę baltaodžio žmogaus, todėl, tokį išvydę, nežino kaip reaguoti. Dažniausiai pradeda tiesiog bėgti. (Juokiasi.)

02kenija-safaris1.JPG

 

Kas iš šios kelionės paliko neišdildomą įspūdį ir ilgam įstrigs atmintyje?

Įsimintiniausias kelionės įvykis – neplanuota ir jokių kelionių agentūrų nesiūloma ekskursija į TIKRĄ kaimelį. Kaip minėjau, vietiniai labai draugiški ir noriai bendraujantys, todėl ilgai netrukę susiradome ten draugų. Vienas iš jų kaip tik ruošėsi savaitgaliui grįžti į savo gimtąjį kaimelį ir pasiūlė vykti kartu. Iškart sutikome, išsinuomojome automobilį, parduotuvėje pripirkome maisto, muilo ir įvairių buityje reikalingų prekių. Juk tuščiomis į svečius nevažiuosi! (Juokiasi.)

Po maždaug dviejų valandų kelionės atsidūrėme vietoje. Žodžiais neįmanoma nupasakoti, o nuotraukomis vaizdą perteikti irgi vargu ar pavyktų… Visi vaikai iš aplinkinių trobų (namais tokių statinių nepavadinsi) sulėkė pasižiūrėti į keistus išbalusius europiečius. Tiek jiems, tiek mums įspūdžių kiekis buvo turbūt vienodas. (Kvatoja.)

02kenija-safaris5.JPG

 

Svetingesnės šeimos nelabai galiu įsivaizduoti. Viską aprodė, pavaišino įvairiais pačių gamintais gėrimais: pradedant nuo ką tik perlaužto kokoso riešuto pieno, baigiant savu vyneliu. Atėjus pietų metui čia pat nukirto galvą vienai iš aplink laisvai lakiojančių ančių ir vištų. Greit pagamino ir štai – maistas ant stalo. Ekologiškesnio maisto turbūt dar nesu burnoje turėjusi. Skonis tikrai neprastas. (Šypsosi.)

Pamaitinti ir sotūs dar neskubėjome grįžti atgal, nes mūsų laukė pramoginė dalis… Šeimos galva – mama – net nežadėjo mūsų paleisti, kol nepademonstravo ir neišmokė, kaip daro kokoso drožles, kulia miltus, sijoja, skina kokoso riešutus ir t.t.

Apsilankymas TIKRAME Afrikos kaime, kuriame kažin, ar yra buvę turistų, paliko tokį gilų įspūdį, kad vargu, ar laikas bus pajėgus tokius prisiminimus išblukinti. Keisčiausia, kad žmonės tokie draugiški visiškai svetimiems ir turbūt vienintelį kartą gyvenime matomiems žmonėms. Tokio nuoširdumo čia pas mus stinga… (Šypsosi.)

02kenija-safaris4.JPG

 

O kuo maitinaisi visas kitas dienas Kenijoje? Neturėjai problemų su skrandžiu?

Nors esu labai išranki maistui, visuomet randu, ką pavalgyti. Juo labiau, viešbutyje maistas svečiams buvo tiekiamas pakankamai europietiškas, vos keli tradiciniai valgiai. Kiek teko bendrauti su vietiniais žmonėmis, sakė, kad tokio maisto kaip mes viešbutyje jie niekada nevalgo. Be to, namuose jie nenaudoja stalo įrankių, išskyrus šaukštą sriubai…

02kenija-safaris6.JPG

 

Ar dar grįši į Afriką?

Vienareikšmiškai TAIP. Keliausiu visur, kur tik galėsiu. (Šypsosi.)

 

Nuotraukos iš Julijos asmeninio archyvo

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.