Kosta Rika: susidūrimas su krabais keliauninkais ir naktiniu gyvūnų gyvenimu

Autorius: Astra Petkūnaitė , 2012, Spalio 30d.

Centrinėje Amerikoje Ramiojo vandenyno ir Karibų jūros skalaujama Kosta Rika iš kitų kaimyninių šalių išsiskiria nuostabaus grožio gamta ir saugumu. Tuo įsitikinusi mūsų keliautoja Diana. Mergina, jau kelintus metus gyvenanti Pietų Amerikoje, prisipažįsta besistengianti aplankyti kuo daugiau šio žemyno šalių, tad Kosta Rika buvo tiesiog atsitiktinis pasirinkimas.

„Iki šiol nebuvau aplankiusi nė vienos Centrinės Amerikos šalies, be to, skaičiau ir iš pažįstamų girdėjau, kad tai nuostabaus gamtos grožio šalis, kuri tuo pačiu yra ir saugi. Ko negalėčiau pasakyti apie kitas šalis – Gvatemalą, Nikaragvą, Hondūrą ar Salvadorą“, – portalui kelioniumanija.lt pasakojo Diana.

 

Neplanuota, bet sėkminga kelionė

Kosta Riką mergina aplankė kartu su savo keturkoju augintiniu ir keliais pažįstamais. Kompanijos viešnagė šioje šalyje truko dešimt dienų, kurių metu jie spėjo išnaršyti didžiąją dalį Kosta Rikos. San Chosė oro uoste išsilaipinę keliautojai išsinuomojo automobilį, kuriuo ir keliavo po šalį. „Prisipažinsiu, kelionės visiškai neplanavome, net nežinojome, kur nakvosime pirmą naktį“, – neslėpė Diana, tačiau nuramino, kad, naudodamiesi „DK Eyewitness Travel“ gidu apie Kosta Riką, labai sėkmingai apkeliavo šalį ir nei vienos nakties neteko praleisti po atviru dangumi.

Kosta Riką sudaro septynios provincijos, o per dešimt dienų keliautojams pavyko aplankyti daugiau nei pusę. „Kosta Rika yra mažesnė už Lietuvą, jos dydis siekia šiek tiek daugiau nei 51 tūkst. kvadratinių kilometrų. Tačiau dauguma kelių ir autostradų yra serpantinuose, kuriuose didesniu nei 70-80 kilometrų per valandą greičiu nepavažiuosi“, – ilgai trunkančių kelionių po šalį priežastį įvardijo pašnekovė.

Draugų kompanija iš San Chosė oro uosto patraukė tiesiai į Fortuną, kurioje galima iš arti pamatyti ugnikalnius bei džiungles primenančią gamtą. „Ši dalis buvo labai graži, tačiau, lyginant su kitomis šalies vietomis, mane sužavėjo mažiausiai“, – prisipažino Diana ir toliau tęsė pasakojimą.

 

Liūdno likimo keliautojai krabai

Iš Fortunos keliautojai pietine Karibų jūros pakrante keliavo iki Limono miesto, vėliau – į mažą Karibų miestelį Kahuitą. „Kelias iki jo buvo neįprastas, nes visa važiuojamoji dalis buvo nusėta dideliais krabais, ką tik išlindusiais iš jūros ir nežinia, ką naktį darančiais ant kranto. Turiu prisipažinti, niekaip nepavyko jų apvažiuoti… ir suprantate, koks likimas jų laukė. Buvo tikrai nemalonus jausmas…“ – tragišką keliais pasivaikščioti nusprendusių krabų likimą atskleidė Diana. 

Ieškant nakvynės Kahuitoje, kompanijai nusišypsojo sėkmė – jie gavo beveik paskutinį kambarį visame miestelyje. Apsistoję pigiame, bet, kaip teigė, jaukiame hostelyje, keliautojai susidūrė su dar vienu gyventoju. Ryte vidiniame kieme stogo kraštu ropojo didelis ir, Dianos teigimu, mielas tinginys, tad keliautojų nuotaika po vakarykščio susidūrimo su krabais, kaip mat pasitaisė.

„Tą pačią dieną pajudėjome į už keleto dešimčių kilometrų esantį Puerto Vjechaso miestą, tačiau prieš tai dar aplankėme šokolado muziejų po atviru dangumi, kuriame buvo papasakotas ir parodytas visas šokolado gaminimo procesas – nuo vaisiaus sėklos džiovinimo iki pačio šokolado gaminimo. Vėliau mėgavomės šviežiai pagamintu šokoladu ir gražinomės jo kaukėmis“, – saldžias kelionės akimirkas prisiminė Diana. Puerto Vjechaso miestą mergina įvardija kaip tikrai vertą aplankyti, nes tai lyg hipių kraštas, primenantis Jamaiką – daugybė mažų restoranėlių, jaukių viešbutukų, daug jaunimo ir ūžesio gatvėse.

 

Naktinis gyvūnų gyvenimas žadina iš miego

Praleidę naktį šiame miestelyje, keliautojai toliau patraukė į kitą Kosta Rikos pusę, šalia Atlanto vandenyno.

„Nors kelyje praleidome visą dieną, galėjome grožėtis kalvota gamta, apsilankyti tipiniuose mažuose spalvotuose kaimeliuose. Kelias sutemus, o temsta anksti – apie 17-18 valandą, nebuvo labai malonus, nes prasidėjo lietus, pakilo didelis rūkas, kelio matomumas tapo blogas, o juk važiavome serpantininiais keliais“, – kelioniumanija.lt pasakojo Diana, tačiau nuramino, kad šiaip ne taip keliautojai kitą savo maršruto tašką pasiekė.

„Keposo miestelyje apsistojome viešbutyje, kuriame ryte lankėsi vietiniai gyventojai – dešimtys mažų beždžionėlių su vaikais ant kuprų. Šėrėme jas bananais. Pats miestelis nebuvo labai įspūdingas, tačiau jaukus, o viena gatvė prie jūros buvo pilna turistų, restoranų ir gražių paplūdimių“, – miestelio privalumus vardijo mūsų pašnekovė. 

01Kosta-rika-malpais.jpeg

Mal Paisas, Kosta Rika

 

Iš Keposo kompanija pasuko link Šiaurinės Atlanto pusės, į pusiasalyje esantį Mal Paiso miestelį. Kadangi į šią vietą keliautojai atvyko apie devintą valandą vakaro, jiems buvo labai sunku susirasti vietą apsistoti, nes miestelyje tiek restoranai, tiek viešbučiai užsidaro iki vidurnakčio likus porai valandų. Tuo metu Mal Paise viešėjo ir nemažai kitų turistų.

„Aplankėme gal daugiau nei penkis viešbutėlius, bet visi buvo užimti. Šiaip ne taip mums pavyko susirasti vieną laisvą kambarį be langų, kuriame ir apsistojome. Tačiau pilnas medinių pastatų miestelis man, asmeniškai, pasirodė nuostabus. Čia viešėjo ir daugybė banglentininkų, atvykusių praleisti atostogas karšto klimato šalyje“, – Mal Paiso miestelį gyrė vos be nakvynės nelikusi Diana.

Likusį atostogų laiką bičiulių kompanija praleido šalia Santa Terizos paplūdimio įsikūrusiose kabinose ant jūros kranto. Naktimis čia buvo girdėti gamtos ir gyvūnijos gyvenimas – švilpimas, juodųjų beždžionių dejonės, gaudimas. „Garsai tvyrojo visą naktį, todėl prabudusi vidurnaktį niekada nesuprasdavau, kas vyksta“, – juokdamasi paskutines dienas Kosta Rikoje prisiminė Diana.

01Kosta-rika-puerto-viejo.jpeg

Trobelė Puerto Viejo, Kosta Rika

 

Mėgstamiausia Lotynų Amerikos šalis

Tiems, kurie nemoka vietinės ispanų kalbos, Kosta Rikoje nekils problemų susikalbėti angliškai, o ir patys žmonės labai draugiški ir paslaugūs. Kalbėdama apie šios šalies kainas, Diana taip pat džiaugėsi, kad ši kelionė kišenės tuščios nepaliko, nes kainos, jei nesilankai turistams skirtuose restoranuose, yra tikrai nedidelės. Rasti pigią nakvynę taip pat nėra sunku.

„Ši šalis kol kas yra mano mėgstamiausia iš visų aplankytų Lotynų Amerikoje. Ją pamėgau dėl gamtos įvairovės, gyvūnijos pasaulio, kuris nuolatos supa, todėl nereikia eiti į jokius zoologijos sodus. Kalbant apie technologijas ir pačios šalies išsivystymą, manau, kad tai viena labiausiai išsivysčiusių regiono šalių. Viskas labai tvarkinga, nechaotiška, tačiau ir labai egzotiška“, – tikina jau ne vienerius metus Pietų Amerikoje gyvenanti Diana. Tačiau planuojantiems po šią šalį keliauti automobiliu, mergina pataria turi GPS, nes keliuose trūksta kelio ženklų, o ir esantys ne visada yra aiškūs.

01Kosta-rika-sokolado-muziejus.jpeg

Šokolado muziejus, Kosta Rika

 

Nuotraukos iš asmeninio Dianos archyvo


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.