Lietuvių kelionė po Meksiką: piramidės, narkotikų kartelių kovos ir nuostabi gamta

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Birželio 19d.
Vilnietė Lina su vyru jau kelerius metus svajojo nukeliauti į egzotiškąją Meksiką, tačiau šiai tolimai kelionei vis pritrūkdavo ryžto. Kol vieną dieną pora nusprendė, kad atidėlioti nebegali – būtina važiuoti dabar. 

Lietuviai kelionę planavo su vietinio draugo pagalba, nesinaudojo jokių agentūrų paslaugomis, turbūt todėl aplankė ne tik gražiausias Meksikos vietas, bet ir pavojingą miestelį, kur iki šiol vyksta narkotikų kartelių kovos. „Ten net dienomis nėra labai saugu, nes vietinė policija skirta tik eismo reguliavimui kamščių metu“, – keliautojų portalui kelioniumanija.lt pasakojo Lina. 

Kaip išsirinkote Meksiką savo atostogoms? Radote pigius bilietus į šią šalį, ar tiesiog apie šią kelionę svajojote jau ilgai?

Jau kokius gerus penkerius metus planavome nuvykti į Meksiką, tačiau vis nesiryždavome, kol galiausiai nusprendėme, kad atidėlioti negalima. (Šypsosi.) Arba vykstame dabar, ar pamirštame šią svajonę! Noras pamatyti ir pažinti Meksiką atsirado po studijų pagal „Erasmus“ programą Vokietijoje, kur susipažinau su meksikiečiais. Jų pasakojimai apie gimtąją šalį ir pačių būdas man patiko dar net nepabuvojus šioje tolimoje šalyje. (Šypsosi.) Sužavėjo meksikiečių meilė savo šaliai, maistui, kultūrai, viskam, kas juos supa. Kaip jie moka mylėti, gėrėtis ir didžiuotis tuo, kad mūsų akimis, yra niekas. 

Kaip planavotės savo maršrutą po šią šalį? Kaip rinkotės miestus, kuriuos aplankysite? 

Kadangi vykome pas vietinius, itin stipriai maršruto neplanavome. Turėjome kelis norus, pavyzdžiui, aplankyti sostinę, piramides, kurortinį turistinį miestelį Puerta Vajartą ir Tampico apylinkes, nes ten gyveno mūsų draugas. Ir žinoma viską, kas buvo pakeliui. (Šypsosi.) 

 

Kokiomis transporto priemonėmis keliavote? Ar nebuvo sunku, žinant, kad jie dažnai vėluoja ir pan.?

Kadangi didžiąją laiko dalį keliavome su vietiniu draugu, lėktuvais ir tik vieną kartą teko pasinaudoti taksi, jų vėlavimo smarkiai pajausti neteko. Na, tik draugas, pažadėjęs mūsų atvažiuoti, niekada laiku neatvykdavo. (Juokiasi.) Apie viešąjį transportą, kurį matėme gatvėse, įspūdis susidarė nekoks. Toks vaizdas, kad jie neturi nei grafiko, nei maršruto, tad juo pakeliauti nesiryžome.

 

2meksika1.JPG 

 

Ar mokėjote nors kiek ispaniškai? Ar nebuvo problemų susikalbėti su vietiniais?

Ispaniškai nemokėjome ir tai buvo pagrindinis sunkumas visos kelionės metu. Jei nebūtume keliavę su draugu, būtų buvę tikrai sunku. Tu jiems sakai angliškai, jie tau atsako ispaniškai. Tu klausi, ar jie turi kavos su pienu, jie atsako „si“, tačiau kavos taip ir negauni. (Juokiasi.) 

Tad kokias vietas iš viso aplankėte? Ar daugiau laiko skyrėte turistinių objektų pažinimui, ar norėjote pajusti vietinį gyvenimą?

Pirmiausia aplankėme Meksiko miestą. Tai tikrai milžiniška sostinė, nes kai leidiesi lėktuvu, atrodo, kad šis miestas niekada nesibaigs. Palyginus su miesto dydžiu, čia gyvena 27 mln. žmonių, labai nustebimo vairavimo kultūra. Susipažinome su miesto centru ir vietiniu turgumi. Pastarajame – gausybė spalvų, kvapų, toks jausmas, kad jie turguje gyvena, valgo, parduoda, žaidžia. Vaisių ir daržovių gausa turguje buvo tai, ką norėčiau rasti ir pas mus Lietuvoje. Lankantis tokiuose didmiesčiuose supratau, kaip gera gyventi Lietuvoje, kur viskas atrodo taip šalia. (Juokiasi.)

Taip pat aplankėme ir nepavydėtinos reputacijos mietą Tampico, kur tomis dienomis nebuvo itin ramu. Ten vyksta narkotikų kartelių karai, policijos beveik nebėra, nebent eismui reguliuoti kamščių metu, į miestą įvesta kariuomenė ir Federalinė policija. Tokie įvykiai mums sutrukdė geriau pažinti apylinkes, mat sutemus išeiti nepatartina, nors ir dieną nebuvo labai ramu. 

Žinoma, aplankėme ir indėnų piramides. Vaizdas – nerealus! Kai stovi pačiame viršuje atrodo, kad žiuri į kažkieno nutapytą paveikslą. Esu daugiau gamtos žmogus, todėl man didžiausią įspūdį paliko džiunglės, paplūdimiai, agavų laukai, krabai, vėžliai, pelikanai… Norėjosi dar stipriau pajausti gamtos alsavimą, bet pritrūko laiko.  

 

O kaip jums patiko vietinis maistas? Ar buvo labai aštrus? 
Vietinis maistas labai didelio įspūdžio nepaliko. Tiesą sakant, tai buvo bene blogiausia kelionės dalis. Blynas, mėsa ir kalnas padažo – toks jų maistas! Didmiesčiuose jie valgo gatvėse. Atrodo, kad ant kiekvieno kampo stovi vagonėlis su takomis, kokoso gėrimu ir pan. Porcijos čia tokios didelės, kad su vyru praktiškai galėdavome imti vieną porciją dviems, tačiau asmeniškai man trūko estetinio maisto patiekimo. Atrodo, kad viskas paruošta gana atmestinai. 

Taip pat, susidarė įspūdis, kad jie gamina viską be prieskonių ir kai jau pagamina – dedasi ant viršaus padažus arba įvairiausių rūšių čili pipirų prieskonių bei pagardų. Net vaisius jie valgo su citrinos ir čili pipirų prieskonių mišiniu! (Juokiasi.) O vaikus nuo mažens po truputį pratina prie aštrių „saldumynų“, mat saldainiai, čiulpinukai, šokoladukai ir kiti saldumynai čia yra su čili pipirais! 

 

Ar dabar, žvelgiant į kelionę, jums patiko Meksika? Ar ji būtų tarp jūsų mėgstamiausių šalių? 

Kaip teigia Samuelis Johnsonas: „Visos kelionės turi savų pranašumų. Jei keliautojas aplanko geresnes šalis, jis mokosi kaip pagerinti savąją. Jei jis užklysta į blogesnes – jis išmoksta mėgautis savąja.” Grįžusi supratau, kad Meksika nėra ta šalis, į kurią norėčiau grįžti vėl ir vėl. Tačiau pažinti Meksiką buvo nepakartojamas įspūdis! Pirmą dieną grįžusi namo galvojau, kad vieno karto Meksikoje užteko, tačiau dabar viską susidėliojusi į savo pasąmonės stalčiukus supratau, kad visgi liko kai kurie tušti ir juos norėčiau grįžti ir užpildyti. (Šypsosi.)  

 

2meksika2.JPG 

Nuotraukos iš asmeninio Linos archyvo

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos