Lietuvių nuotykiai Brazilijoje – egzotika, kurios jie nesitikėjo

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2013, Lapkričio 20d.
Per 11 dienų pažinti Braziliją – štai tokį iššūkį sau su vyru išsikėlė Viktorija. Ištrūkę iš darbų jie nusprendė atostogas praleisti Natale (Rio Grande do Nord valstijoje). Ir pačių brazilų noriai lankomame regione jie tikina pamatę tai, ko net nesitikėjo.
Sunku įsivaizduoti ne tik nuostabią Brazilijos gamtą ir orą, bet ir vietinių įpročius. Pavyzdžiui tai, kad tenai paplūdimiuose nešioja ne čeburekus, o austres bei omarus. O ir dietų baimintis nereikia – brazilai laikosi požiūrio, kad kuo moteris didesnė, tuo ji seksualesnė.
Kokiu tikslu lankėtės Brazilijoje?
Brazilijoje lankiausi kaip turistė. Tai buvo viena iš mano ir vyro svajonių šalių. Norėjome pamatyti Pietų Amerikos gyvenimo būdą labiau nei Rytų. Kaip kad dabar populiaru keliauti į Tailandą ar panašiai.

Kaip vyko pati kelionė, ar nepasitaikė kokių kuriozų? 
Kadangi tuo metu, kai keliavome į Braziliją, nebuvo tiesioginių skrydžių į Amsterdamą, tai pati kelionė buvo gana varginanti ir ilga. Viso skrydžio metu teko sėdėti šalia brazilų, kuriuos labai kankino skrydžio baimė. Visą kelionę jie garsiai meldėsi ir dainavo religines dainas. Jie labai religingi žmonės.

Lėktuvui nusileidus oro uoste mus pasitiko viešbučio autobusas, kuriuo dar geras dvi valandas vingiuotais keliukais važiavome iki savojo miestelio – Pipos.

 

1brazilija-kelione1.jpg 

 

Kas Brazilijoje labiausiai patiko? 
Kadangi atskridus buvo labai didelis laiko skirtumas, tai pirmą rytą savaime pabudome lietuvišku laiku. Brazilijoje tuomet buvo vos pusė keturių ryto, tai pats gražiausias metas… Anksti ryte išėjusi į terasą iš pradžių net nesupratau, kur esu. Aplink klegėjo įvairiausi paukščiai, papūgėlės, laipiojo beždžionėlės ir pasitiko įvairiausi negirdėti garsai… Kaip kokiame spektaklyje, kuris baigiasi pakilus saulei. Tai buvo patys nuostabiausi rytai… 
Mūsų lankytame regione labiausiai patiko gamta. Prie vandenyno – didelės smėlio kopos, nuo kurių žmonės čiuožinėja lentomis, panašiomis į snieglentes. Giliau į žemyną – nuostabūs drėgnieji miškai. Aišku, didžiausia įspūdį paliko gyvūnija. Teko paplaukioti kartu su laukiniais delfinais tiesiog paplūdimyje. Taip pat lankėmės paplūdimyje, kuriame gyvena ir kiaušinius deda vėžliai. Nuo kopų netgi matosi vandenyje didžiuliai vėžlių šešėliai. 
O ir pats klimatas labai malonus. Nors Brazilijoje karšta, nuo vandenyno visuomet dvelkia vėjelis. Labai gerai ir tai, kad nėra itin drėgna, kaip, tarkim, Malaizijoje. Aišku, kremu nuo saulės būtinai reikia teptis.
Man labai patiko ir vietinė virtuvė. Skanus šviežias maistas – žuvis, jūros gėrybės, vaisiai. Labai nustebino tai, kad Brazilijos paplūdimiuose, vietoje mums įprastų čeburekų, šaltkrepšiuose nešioja ką tik pagautas austres ir omarus. O ir kainos tikrai nedidelės. 
Teko apsilankyti ir nacionaliniame vakare, kurio metu vietiniai demonstravo Kapueira (kovos menas su šokio elementais). Tai paliko labai didelį įspūdį. 
Brazilų maisto porcijos yra milžiniškos, kadangi jie mėgsta skaniai ir daug pavalgyti. Todėl dažnai vienos porcijos visiškai užtekdavo dviem žmonėms, neretai maisto dar ir likdavo.
O kas nepatiko? 
Daugiausia nepatogumų sukėlė tai, kad vietiniai apskritai nekalba jokia kita kalba išskyrus portugalų. Netgi viešbutyje neįmanoma susikalbėti. Taigi teko kalbėtis ženklais, taip pat pravertė pasiimtas lietuvių-portugalų kalbos žodynas.
Kokias žymias vietas aplankėte? 

Šiame regione aplankėme Natalo miestą, įvairius mažesnius miestelius bei žvejų kaimelius, kurių net nėra žemėlapyje. Aplankėme Delfinų įlanką Pipos miestelyje. Labai įspūdinga ir Chapdao kalva, nuo kurios atsiveria vaizdas į vandenyną, Santuario ekologinį gamtos parką. Lankėmės vietiniame indėnų kaimelyje, taip pat apiplaukėme laivu visą pakrantę (įvairias saleles, užutekius).

 

1brazilija-kelione2.jpg 

 

Ką patartumėte aplankyti atvykstantiems į Braziliją?
„Coca cola lake“ – tai ežeras, savo spalva primenantis „Coca cola“ gėrimą. Brazilai kažkodėl labai didžiuojasi juo ir visiems siūlo jį pamatyti, o taip pat ir pasimaudyti jame. Taip pat patarčiau aplankyti Krevečių fazendą (port. Camarao), kurioje galima ne tik skaniai pavalgyti įvairių patiekalų su krevetėmis, bet ir linksmai praleisti laiką jodinėjant ar važinėjantis keturračiais po apylinkes, pamatyti ir išgirsti kaip auginamos krevetės ir krabai. 
Taip pat siūlyčiau pasiryžti turui laivais. Mes plaukiojome įdomiomis įlankomis, į kurias neįmanoma patekti iš sausumos. Plaukiant į priekį dar būna įlanka, o atgal – jau salelė. Dar vienas objektas – Tibau do sul. Tai pakankamai aukštai esanti įlanka, nuo kurios vakare atsiveria įspūdingas vaizdas – taip bene pati idealiausia vieta norintiems pasigrožėti saulėlydžiu. 
Dar nepaminėjau ekologinio parko, kuriame grožėjomės žmogaus nepaliesta gamta. Vaikštant po jį reikia stebėti visą aplinką, nes gyvūnai labai užsimaskavę – ten gyvena įvairių rūšių gyvačių, paukščių, driežų, drugelių ir kitų vabzdžių, beždžionėlių, o prie vandens – vėžliai. 
Dar viena įdomi vieta apsilankymui – Nacionalinio gėrimo Cachaca gamybos namai, kur degustavome įvairias šio gėrimo rūšis, pavyzdžiui, brandintą statinėse su bananų lapais. Iš šio gėrimo gaminami įvairiausi kokteiliai. Vienas iš tokių – Hula Hula, kuris patiekiamas šviežiame ananase su ledukais ir sultimis. Skonis tikrai puikus!
Su kokiu vietinių požiūriu susidūrėte? Kokie yra brazilai?
Susidūrėme su labai spalvinga kultūra. Pavyzdžiui, čia labai garbinamos moterys, kuo didesnės – tuo geresnės. Moters apvalumai – tai moteriškumo ir seksualumo ženklas. Tai atsispindi visur: jų mene, paveiksluose, skulptūrose. Visur matysime moteris. Taip pat sužavėjo vietinių indėnų menas. Įvairūs rankų darbo papuošalai iš to, ką duoda gamta. Beje, indėnų kilmės žmonės labai skiriasi nuo brazilų.
Prieš mums išvykstant žinojau, kad Brazilijoje nėra saugu, todėl jaudinausi dėl saugumo, tačiau šiame regione žmonės tikrai buvo draugiški ir paslaugūs. Natalo regionas yra vienas saugiausių regionų Brazilijoje.
Ar ateityje dar žadate grįžti į Braziliją? 
Į Braziliją žadame vėl vykti jau kitais metais. Norime pamatyti kitus regionus.

 

1brazilija-kelione3.jpg 

Nuotraukos iš Viktorijos asm. archyvo

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.