Viešnagė Kanadoje: skrydis virš 1000 salų, kerinti gamta ir milžiniški miestai

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 08d.

Kai ant savo Facebook sienos pamačiau bičiulės nuotraukas iš Kanados, suskubau jai parašyti ir paprašyti pasidalinti įspūdžiais iš kelionės. Didžiojoje Britanijoje su šeima gyvenanti Julija anapus Atlanto praleido net tris savaites ir namo grįžo kupina pačių įsimintiniausių įspūdžių. Tad jais mergina ir pasidalijo su keliautojų portalo kelioniumanija.lt skaitytojais.

 

Neseniai grįžai iš Kanados, kur su vyru praleidai beveik tris savaites. Ar tai buvo iš anksto suplanuota kelionė?

Iš tikrųjų, tai buvo labiau darbo kelionė, nes mano vyras turėjo vykti į Monrealyje vykusią mokslinę  konferenciją. Kadangi tai buvo viena iš nedaugelio galimybių aplankyti šią šalį, nusprendėme ten vykti drauge, nepaisant to, kad skrydžių kainos tikrai ne iš pigiųjų, bet, juk tai galėjo būti pirmas ir paskutinis kartas, kai galėjome apsilankyti Kanadoje. Kelionę stengėmės suplanuoti taip, kad ne tik nuvyktume į konferenciją, bet ir pakeliautume aplink, pamatytume nors nedidelę šios milžiniškos šalies dalį.

 

Kokias vietas buvote suplanavę pamatyti? Ar pavyko viską įgyvendinti?

Atsižvelgdamas į konferencijos laiką, kelionę labiau planavo vyras. Turėjome sąrašą vietų, kurias norėjome aplankyti, tačiau buvome prisiplanavę per daug, tad visko tikrai nespėjome pamatyti. Dažniausiai vykdamas į naują šalį nežinai įvairių smulkmenų, kurios gali sugriauti visus tavo kelionės planus. Mintyse buvo ir kelionė į Niujorką, ir prie Niagaros krioklių, nes abi šios vietos yra vos už 600 kilometrų nuo Ontarijo regiono, kuriame buvome apsistoję. 

Tačiau tik atvykę ir išsinuomoję automobilį pamatėme, kokie siaubingi yra greičio apribojimai. Greitis greitkeliuose ribojamas iki  90-100 km/h, viršijant 50 km/h, gali gauti 10 tūkst. Kanados dolerių baudą, dar atima tavo mašiną ir palieka tave tiesiog ant plento…  Tai buvo pagrindinis trukdis mūsų kelionėms, kadangi atstumai tikrai milžiniški. Norint ką nors pamatyti reikia keliauti valandų valandas. 

Kadangi jau pradėjau kalbėti apie minusus, tai dar vienas dalykas, kuris labai įstrigo – kainos. Jos tikrai nemažos, netgi didesnės nei Anglijoje. Be to, sunku viską apskaičiuoti, nes mokant kasoje pridedami papildomai mokesčiai. Tas pats galioja ir restoranuose – meniu yra vienos kainos, o moki daugiau, nes pridedami mokesčiai ir kai kuriuose regionuose primygtinai reikalaujama arbatpinigių – 12 procentų. Gali netgi neišleisti, kol jų nesumokėsi. Tai mums, europiečiams, labai nepatiko. (Juokiasi.)

 

19Kanada-otava.jpg 

Otavoje 

 

Kur prasidėjo jūsų viešnagė Kanadoje?

Mes atskridome į Otavą – Kanados sostinę, kur praleidome keturias dienas. Šis miestas turi nemažai istorinių paminklų bei pastatų ir muziejų.  

Otavoje aplankėme labai įspūdingą Karo muziejų, turintį daug Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų technikos, įskaitant ir milžinišką Hitlerio „mersedesą“, kuriuo jis važiuodavo į paradus. Taip pat aplankėme labai įdomų Civilizacijų muziejų. Tačiau buvimas šiame mieste neapsiribojo vien miesto apžiūrinėjimu.

Taip pat buvome nuvažiavę į netoliese esantį milžinišką parką, kur pamatėme neįprastus, kitokios sandaros ežerus – ledynų išgraužtas milžiniškas įdaubas uolienose, bei kitokią nei mums įprasta gamtą. Taip pat daugybę paukščių, gyvūnų ir netgi vėžlių.

 

Po Otavos patraukėte į Monrealį, kur ir vyko tavo vyro mokslinė konferencija. Ar pavyko susipažinti su pačiu miestu?

Monrealyje praleidome savaitę. Šis miestas – milžiniškas ir įvairialypis megapolis su daugybe dangoraižių, turintis skirtingus kvartalus, tokius kaip China Town, Little Italy, Old Montreal, Gay village ir taip toliau… Monrealis yra antras pagal dydį Kanados miestas, turintis didžiausią uostą, todėl laikomas gražiausiu miestu, išsaugojusiu prancūziškąją dvasią ir 18-19 amžių architektūrą. 

 

19Kanada-monrealis.jpg 

Monrealis naktį 

 

Nepaprastai jaukus jo senamiestis primena Paryžių – siauros gatvelės, pėsčiųjų alėjos ir įspūdinga Notre Damo katedra. Tai viena įspūdingiausių vietų, nepakartojamai apšviesta naktį. Tiesą sakant – didžiausią įspūdį naktiniame Monrealyje paliko pribloškiamai apšviesti istorinės reikšmės pastatai bei fontanai, o tai sudaro įspūdį, kad visas miestas paskendęs įvairių atspalvių šviesoje, viskas gyva ir mirguliuoja. Tai nepamirštama! Iki šiol nebuvau mačiusi nė vieno taip įmantriai apšviesto miesto.

Monrealyje labai daug pramogų, tad galima ten palikti šimtus dolerių, bet mes taupėme paskutinei kelionės daliai. Įdomu ir tai, kad Monrealis turi požeminę dalį – gan didelę teritoriją po žeme užima prekybos centrai ir restoranai, kuriais tarsi gatvėmis galima keliauti iš vienos vietos į kitą. Tai praverčia žiemą, kai būna labai šalta. Galima praleisti visą dieną požemiuose apsipirkinėjant, vakarieniaujant, susitinkant su draugais ir nematant dienos šviesos. (Juokiasi.)

 

Ar pavyko kur nors toliau ištrūkti konferencijos metu?

Mums pavyko ištrūkti į Kvebeką – vieną seniausių Kanados miestų – uostų, kuriame išsilaipino pirmieji prancūzai. Prieš įvažiuojant į miestą aplankėme Montmorence krioklį, kuris tikrai kompensavo nenuvažiavimą prie Niagaros krioklių. Šis krioklys yra netgi keliomis pėdomis aukštesnis už Niagaros krioklius, tačiau nėra toks platus. Vaizdas buvo tikrai įspūdingas ir įsimintinas. O tas galios jausmas ir apimanti ramybė, girdint galingą vandens srovę. 

 

19Kanada-kvebekas1.jpg 

Kvebeke 

 

Galima būtų valandų valandas stovėti virš to krioklio ir klausytis, tačiau mes neturėjome daug laiko, nes lėkėme į Kvebeką apžiūrėti senojo miesto, jo istorinių pastatų bei paminklų ir apsilankyti „Cirque du soleil“ pasirodyme „Cabinet of Curiosities“. Šis cirkas – geriausias pasaulyje ir mums teko didelė garbė apsilankyti pasirodyme jų gimtojoje šalyje. Šou buvo įspūdingas, trūksta žodžių apibūdinti šį vaizdinį. Nieko panašaus nesu mačiusi gyvenime. Nepakartojamas pastatymas, spalvingi, didelį įspūdį paliekantys kostiumai.

 

Kur praleidote paskutines viešnagės Kanadoje dienas?

Paskutines keturias dienas praleidome kotedže pas nuostabią kanadiečių šeimą, vietovėje, netoli nuo  Kingstono, kuri garsėja savo 1000 salų arba Dievų sodu. Tenykštėje gamtoje praleistas laikas buvo skirtas sielai. Tik, deja, su oru nelabai pasisekė – visas atostogas buvo karšta, o šias paskutines kelias dienas buvo gana vėjuota ir lietinga. Kotedžas stovėjo ant ežero kranto, tad atsikėlus ryte prieš akis atsiverdavo įspūdingas vaizdas bei užplūsdavo gryno oro banga. Ten mes tiesiog ilsėjomės, žvejojome, plaukiojome šeimininkų jachta. 

Vieną iš dienų paskyrėme kruizui aplink 1000 salų Šv. Laurencijaus upės žiotyse. Tai buvo įdomi ir nepaprasta kelionė, lydima įspūdingų mažyčių salų, ant kurių, beveik kiekvienos, stovėjo prabangiai įrengti kotedžai su nuosavomis jachtomis, vandens motociklais bei kitais gėriais. Kitą dieną tą patį pakartojome ore – turėjome garbę skristi keturviečiu šeimininko lėktuvėliu ir gerėtis šiuo puikiu vaizdu iš aukštai…

 

19Kanada-1000salu3.JPG 

Skrydis virš 1000 salų

 

O kelionę užbaigėme atvykę į raftingo centrą. Paskutinę lietingą atostogų dieną kovojome su kalnų upe, virtome, maudėmės, šokinėjome ir balansavome ant  bangų… Tai buvo ir baisu, ir įspūdinga… Pakartočiau dar kartą. (Juokiasi.)

 

Ar dar kartą sugrįžtum į Kanadą?

Tikrai taip, nes šalis yra milžiniška, mes pamatėme tik mažą jos dalį. Ypač norėčiau atvažiuoti žiemą, kai visi vandens telkiniai užšąla. Kotedže, kuriame gyvenome, žiemos naktimis ant užšalusio ežero jie įžiebia daug žvakių ir čiuožinėja – labai romantiška… Taip pat, norėčiau aplankyti vakarinę Kanados dalį – ypač  British Columbia regioną, kuris garsėja dar ypatingesne gamta.

 

19Kanada-raftingas.JPG 

Raftingas 

Nuotraukos iš asmeninio archyvo 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.