Ekstremalams ir vandens mėgėjams – plaukimas baidarėmis žiemą

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2012, Sausio 25d.

Šį kartą noriu pasidalinti savo, o ne mūsų skaitytojų ar kitų keliautojų patyrimais ir nuotykiais. Nuotykiais, kurie mano Naujuosius metus padarė pačiais ekstremaliausiais, linksmiausiais ir neabejotinai vertais pakartojimo.

Šiuos Naujuosius metus sutikau su draugais ir krūva nepažįstamųjų Dzūkijos miškuose ir svarbiausia – baidarėje. Kai pirmą kartą pamačiau pasiūlymą pasitikti ateinančius metus kitaip, negalėjau patikėti savo akimis, kad žiemą kažkas plaukioja upėmis. Tai juk suprantama.

Gyvenime baidarėmis esu plaukus tik vieną kartą. Ir tą patį teko daugiau nei tris valandas praleisti brendant upe ir ant pečių nešant baidares su visomis palapinėmis, miegmaišiais bei maistu, nes plaukti trukdė medžių nuovirtos. Reikia paminėti, kad tuomet visas tas kelias valandas be perstojo lijo, o aplinkinė gamta buvo panaši į džiungles.

Tačiau antrasis kartas buvo ne ką mažiau ekstremalus. Pirmiausia, prieš pagalvojant, koks tai bus smagus nuotykis, galvoje iškilo begalė klausimų – kuo rengtis, o kas bus, jei įvirsiu į vandenį, o jei bus šalta?… Ir taip toliau. Tačiau mūsų Naujųjų metų organizatoriai tokiems kaip aš, nepatyrusiems ir bijantiems šalto vandens baidarininkams, parūpino specialius neperšlampančius hidrokostiumus. Šis dalykas tikrai išgelbėjo. Nes, net įbridusi į vandenį, likau sausa ir nesušalusi.

 

plaukimas-baidaremis1.JPG

 

Naujametinis mūsų maršrutas buvo neilgas. Plaukėme vos kelias valandas, nes 12 valandą sutikti miegant – nesinorėjo. Naujokams apšilimui labai tinkamas plaukimas Grūdos upe (Kašėtos-Puvočiai), kuris tęsiasi apie 7 kilometrus. Grūdos upė itin vingiuota, todėl čia netrūksta įspūdžių, o už upės vingio pasigirdęs šniokšimas žada nuotykius.

Jei norite plaukti ilgesnes distancijas, žiemos plaukimui taip pat rekomenduojamos šios upės – Vilnelė, Žeimena, Vokė, Siesartis, Neris, Musė, Lakaja ir jos ežerynas.

 

plaukimas-baidaremis2.JPG

 

Patarimai plaukiantiems žiemą:

  • Geriausia apsauga nuo šalčio ir vandens – hidrokostiumas. Po juo nereikia rengtis papildomų drabužių, nebent labai plonus.
  • Būtinai pasiimkite galvos apdangalą, t.y., žieminę kepurę.
  • Nusipirkite specialias neoprenines pirštines, kurios į vidų patekusį vandenį sušildo (kaina apie 30 lt) arba brangesnes, kurios visai nepraleidžia vandens ir drėgmės.
  • Jeigu nėra galimybės gauti hidrokostiumą, pasirūpinkite patogia ir šilta sportine apranga bei nusipirkite neperšlampančias neoprenines kojines.
  • Pasiimkite šiek tiek maisto ir karštų gėrimų.
  • Taip pat, atsakingai išsirinkite maršrutą, nes kai kurios upės žiemą gali būti užšalusios.

 

plaukimas-baidaremis3.JPG

Nuotraukos autorės


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.