Ekstremalių pramogų mėgėjams: kelionė į vulkano kraterį

Autorius: Xteam.lt , 2012, Gegužės 08d.

Islandijoje įskūrusi turizmo organizavimo firma „3Н Travel“  ketina rengti ekskursijas į vulkano kraterį. Ekstremalių pramogų mėgėjai jau po mėnesio galės išbandyti turus į „miegantį“ vulkaną.

 

Tokios rizikingos ekskursijos šalyje, kur 2010 metų kovą išsiveržęs Ejafjadlajokudlio vulkanas paralyžiavo gyvenimą Islandijoje ir Europoje, gali pasirodyti beprotiškos. Tačiau „3Н Travel“  atstovų teigimu, turai į „miegančio“ Thrihnukagiguro vulkano kraterį bus visiškai saugūs.

 

Jis nerodo jokio aktyvumo jau daugiau nei 4000 metų. Vulkano krateryje yra trys atskiri magmos židiniai. Ekskursijos bus rengiamos vasarą, nuo birželio 15 dienos iki liepos 31 dienos. Per dieną į kraterį turistai bus leidžiami keturis kartus.

Žmonės specialiai įrengtoje kabinoje leisis į 120 gylį, kur galės grožėtis spalvingomis vulkano sienomis. Šis malonumas kainuos 37 000 islandiškų kronų, t.y. apie 770 litų. Į kainą įskaičiuota kelionė prie vulkano, 40 minučių trunkantis nusileidimas į kraterį ir grįžimas į viešbutį.

 

Staigūs vulkanų išsiveržimai bei žemės drebėjimai Islandijoje aiškinami tuo, jog sala yra išsidėsčiusi ant aukščiausio Vidurio Atlanto kalnagūbrio taško, virš ilgos povandeninių kalnų grandinės. Be to, sala yra virš Šiaurės Amerikos bei Eurazijos tektoninių plokščių, kurios laikas nuo laiko tolsta viena nuo kitos, sandūros. Šie procesai sukelia žemės plutos judėjimą ir vulkaninį aktyvumą.

 

Beje, prieš 150 metų garsus rašytojas Žiulis Vernas parašė romaną „Kelionė į Žemės centrą“, kuriame aprašomas grupės mokslininkų nusileidimas į vieno iš Islandijos vulkanų kraterį. Ten jie rado jūrą ir priešistorinius gyvūnus.

3islandija-vulkanas.jpg

insidethevolcano.com nuotr.

 

Daugiau informacijos


logo-xteam.jpg 

Lankytinos vietos