Geriausios vietos raftingui

Autorius: Xteam.lt , 2012, Kovo 20d.
Dauguma aštrių pojūčių mėgėjų raftingą vadina „išlikimo lenktynėmis“. Šis apibūdinimas labai tikslus, nes pripučiamose valtyse sėdintieji žmonės kovoja su kunkuliuojančiu vandeniu, aštriomis uolomis, akmenimis ir kriokliais, stengdamiesi žūtbūt nugalėti vandens stichiją ir išgyventi. 
Raftingas – savotiškas emocinis dopingas, kuris reikalingas kiekvienam ekstremalui. Dievinantiems šį sportą žmonėms pateikiame geriausių vietų raftingui sąrašą.
1. Zambezės upė (Zambija). Tai didžiausia Pietų Afrikos upė. Joje gausu didelių ir mažesnių krioklių. Vidurupyje yra garsusis Viktorijos krioklys (aukštis – 1083 m, plotis – 1,6 km). Kunkuliuojantys ir pavojingi Zambezės vandenys – iššūkis kiekvienam raftingo mėgėjui. 
2. Naujoji Zelandija. Aktyvaus poilsio mėgėjai Naująją Zelandiją vadina „ekstremalaus sporto žeme“, kurioje yra aukšti kalnai, fjordai, ežerai bei sraunios upės. Kiekvienais metais į šią šalį traukia ir tūkstančiai raftingo mėgėjų. 
3. Kosta Rika. Šioje šalyje tekančios upės labai tinkamos raftingui. Jos yra trumpos ir be galo sraunios. Ten galima patirti visą spektrą emocijų: ekstremalaus starto jaudulį, plaukimą ramia upės tėkme, kurią staiga keičia didžiuliai slenksčiai. Vandens maršrutus supa laukinė, nuostabaus grožio ir gyvūnija turtinga gamta.
4. Nepalas. Himalajuose tekančiose upės labai sraunios, vingiuotos, jose gausu slenksčių. Raftingas čia, švelniai tariant, ne silpnų nervų žmonėms. Tačiau žmonės, nors kartą plaukę Himalajuose, ten sugrįžta vėl ir vėl.
5. Australija. Šiame žemyne yra keletas puikių vietų raftingui. Tai Nymboida ir North Johnston upės. Abi jos teka nacionalinių parkų teritorijose, todėl plaukiantiems garantuoti ne tik ekstremalūs pojūčiai, bet ekskursija po žmogaus nepaliestus Australijos gamtos kampelius.
6. Futaleufu upė (Čilė). Ji išteka Argentinoje, kerta Andus ir toliau teka Čilės teritorija. Fataleufu yra labai vandeninga, o dėl ją maitinančių ledynų vanduo skaidrus ir šaltas. Joje gausu slenksčių, kurie taip traukia raftingo mėgėjus. 
7. Koloradas (JAV). Kolorado upė prasideda Kolorado valstijoje, kerta Jutos, Arizonos, Nevados, Kalifornijos valstijas ir galiausiai įteka į Meksiką. Jos ilgis net 2 330 km. Kolorado upę pelnytai galima vadinti viena gražiausių pasaulyje. Ji kerta ne vieną nacionalinį parką ir Didįjį kanjoną. Todėl be raftingo čia galima grožėtis ir išskirtiniais gamtos vaizdais.
8. Jangdzės upė (Кinija). Ji dar vadinama Čang Dziang – tai ilgiausia upė Azijoje ir trečia pagal ilgumą (po Nilo ir Amazonės) pasaulyje. Jangdzės upės ilgis – 6 300 km. Tekėdama kalnų regionais, vietomis ji labai srauni, todėl čia organizuojama gausybė raftingo turų. 
9. Aidahas (JAV). Šioje valstijoje teka Salmono ir Sneiko upės. Čia siūloma gausybė įvairaus sudėtingumo maršrutų: pardedantiesiems ir profesionalams. Abi upes supa kalnai, plaukiant galima grožėtis nuostabia gamta. 
10. Baltasis Nilas arba Viktorijos Nilas (Uganda) ir Magpie (Kanada). Didžiausias šių upių privalumas tas, kad jose gausu krioklių. Kovojant su panašiomis kliūtimis, adrenalinas garantuotas. 

11. Europa. Geriausios vietos raftingui Senajame žemyne yra Kroatijoje, Turkijoje, Norvegijoje ir Italijoje. Nežiūrint į tai, kad visi maršrutai yra tik vidutinio sudėtingumo, jie ne mažiau įdomūs ir tikrai verti dėmesio.

 

Xteam.lt