Labiausiai paplitę mitai apie nardymą

Autorius: Xteam.lt , 2013, Rugpjūčio 08d.
1. Nardymo kursai trunka ilgą laiką.

Kursus pradedantiesiems sudaro 5 teorijos paskaitos bei 5 panirimai baseine. Vėliau privaloma pademonstruoti instruktoriui panirimo beseine įgūdžius bei išlaikyti panirimo atvirame vandenyje egzaminą.

2. Nardymui būtinas specialus fizinis pasirengimas.

Gera fizinė forma – privalumas narui, tačiau ne daugiau. Vienintelės kliūtys – tai chroniškos ligos arba geriami tam tikri medicininiai preparatai, kurių nerekomenduojama vartoti narams.

3. Egzistuoja amžiaus limitas.

Aktyviausia narų amžiaus grupė nuo 38 iki 54 metų. Tarptautiniai nardymo asociacijų standartai numato, jog nardyti galima nuo 8 metų. Kai kuriems, reguliariai nardantiems narams yra po 90 metų!

4. Nardyti negalima, turint blogą regėjimą.

Po vandeniu galima naudoti kontaktinius lęšius arba kaukę su specialiais stiklais. Reikia paminėti, kad po vandeniu visi objektai matomi išdidinti, todėl trumparegiai gali naudotis mažesnėmis dioptrijomis.

5. Sudėtinga įranga.

Kad suprasti, kaip veikia nardymo įranga, pakanka vieno užsiėmimo. Per trečią pamoką ją surinkti galėsite užmerktomis akimis.

6. Pernelyg sunki įranga.

Praktikos metu narams perenkama kuo sunkesnė įranga, kuri padeda lengviau panirti. Specialios švino plokštelės pritvirtinamos ant naro diržo, reikalui esant, jos vienu judesiu atkabinamos.

7. Narai kvėpuoja ypatingu būdu.

Kvėpavimo technika po vandeniu ir sausumoje yra visiškai identiška. Vienintelis skirtumas tas, kad po vandeniu kvėpuojate per burną į specialų reguliatorių. 

8. Nardymas pavojingas dėl ryklių ar kitų vandens plėšrūnų.

Populiariausiose mėgėjiško nardymo vietose rykliai sutinkami itin retai. Be to, tik kai kurios šių plėšrūnų rūšys yra pavojingos žmogui. Kai kur neriama specialiai tam, kad bent iš toli galima būtų stebėti šiuos ar kitus povandeninius plėšrūnus natūralioje jų aplinkoje.

9. Nardymas pavojingas gyvybei.

Nardymas- gana saugi ir komfortiška pramoga. Nelaimingi atsitikimai, nardant mėgėjiškai, gana reti. Dažniausiai tai atsitinka dėl paties nardančiojo sveikatos būklės bei grubiai pažeidus nardymo standartus ir taisykles.

10. Nerti giliai baisu.

Mėgėjai paprastai nardo ne giliau nei 30 metrų gylyje. Tai pakankamas gylis, nes viskas, kas gražiausia ir įdomiausia, yra  5-15 metrų po vandeniu. Nardyti didesniame gylyje reikalingos išsamesnės žinios ir įgūdžiai, kurie įgyjami specialiuose kursuose.

11. Nardymas- brangus malonumas.

Protingai renkantis įrangą, galima įsigyti ją už keletą tūkstančių litų. Reikia nepamiršti, kad šis inventorius tarnaus ne vienerius metus. Pradedantiesiems nebūtina pirkti nuosavą inventorių, jį galima išsinuomoti.

12. Neriant skauda ausis.

Panirus, kurį laiką jaučiamas spaudimas vidinės ausies srityje, tai sukelia nemalonius pojūčius. Šį diskomfortą galima ištaisyti naudojant specialią slėgio išlyginimo techniką.

 

Xteam.lt