Ralio lenktynėms Latvijoje besiruošiantis V.Švedas: be didelio greičio neišgyvenčiau

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2014, Sausio 22d.
Paskutinę sausio dieną Latvijoje prasidės Europos ralio čempionato antrasis etapas „Rally Liepāja“. Jame dalyvaus ir vienas žinomiausių ralio lenktynininkų Lietuvoje, daugkartinis Lietuvos ir Šiaurės Europos ralio čempionas Vytautas Švedas.

Praėjusiais metais kartu su kolega Žilvinu Sakalausku jie pademonstravo aukščiausią kada nors tokio lygio rungtynėse dalyvavusių lietuvių pasiektą rezultatą – R4 „Production cup“ kategorijoje užėmė pirmąją vietą ir buvo 6 absoliučioje įskaitoje. Tad šiemet lenktyninkai kupini ambicijų pasirodyti dar geriau. 

 

Raliu susidomėjo dar vaikystėje
Vytautas juokauja, kad ralio sportu užsiiminėja didesnę pusę savo gyvenimo. Už polinkį į ekstremalų sportą jis tikina galintis dėkoti savo tėvui, kuris taip pat buvo lenktynininkas.
„Mano ralisto karjera, be abejo, yra tėvo palikimas. Būdamas vaikas kartu su juo važinėdavau į lenktynes, stebėdavau visą pasiruošimo procesą. Tad nenuostabu, kad vėliau išmušė ir mano valanda – už vairo sėdau vos keturiolikos“, – su šypsena apie pirmuosius savo važiavimus kalbėjo ralio meistras.
Jis tikina suprantantis, jog automobilių sportas – pavojingas ir nenuspėjamas, tačiau be to nebegali ištverti nė dienos.
 
„Esu vienas iš tų žmonių, kurie be didelio greičio ir nuolat besikeičiančio proceso neišgyventų. Vien gulėti po palme ar lovoje – ne man. Aišku, suprantu, kuo rizikuoju ir ko galiu netekti, bet šiandieną automobilių sportas yra pakankamai saugus. Automobiliai apsaugoti saugos karkasais, vairuotojai – ugniai atspariais kombinezonais, kaklo įtvarais, šalmais ir visomis kitomis priemonėmis, kurios padeda išvengti skaudžiausių pasekmių“, – sakė sportininkas.

Jis tikina puikiai suprantąs visus šio sporto mylėtojus, nes pats labiausiai džiaugiasi kova, kuri „virpina sielą“. Tad sunkiai pravažiuojami siauri, pavojingi ir slidūs keliai, kuriuose gausu netikėtumų, bei arši konkurencija jam – kasdienybė.

 

Latvijoje – jau antrą kartą iš eilės
V. Švedas džiaugiasi, kad tokio aukšto rango rungtynės jau antrą kartą vyks būtent Latvijoje, Liepojoje, ir tikina, kad šiemet jos turėtų būti kur kas įdomesnės ir labiau intriguojančios nei buvusios prieš tai.
„Tai antrosios pagal svarbą po Pasaulio čempionato rungtynės pasaulyje. Prieš porą metų galėjome tik pasvajoji, kad bent vienas iš Europos ralio čempionato turų vyktų Šiaurės Europoje, ką jau kalbėti apie Baltijos šalis. Praėjusiais metais renginys sulaukė labai daug pagyrų iš garsių lenktynininkų, faktiškai tik dėl to latviai gavo galimybę jas rengti dar kartą. Būtent Liepojoje daugelis lenktynininkų pradės savo sezoną“, – pabrėžė V. Švedas.
Paklaustas, ar realu tikėtis, jog tokio masto renginys vyktų ir Lietuvoje V. Švedas patikino, kad tam reikalingas ne tik sporto entuziastų, bet ir vyriausybės indėlis.

„Šis antras etapas parodys, kiek ir kokių dalyvių mes sulauksime viso čempionato metu. Verta paminėti Latvijos vyriausybę, kuri padarė didelį darbą vardan to, kad lenktynės vyktų būtent Latvijoje. Į Liepoją susirinks ne tik ralio gerbėjai, šis renginys svarbus ir pristatant turizmo galimybes šiame mieste. Toks renginys atsiperka, tačiau ne per tą vieną savaitgalį“, – pasakojo ralio meistras.

 

ralis-liepoja.jpg 

Siūlo aplankyti greičio ruožą ir automobilių servisą
Ketinantiems renginio dienomis, t.y. sausio 31 d. – vasario 2 d., vykti į Liepoją Vytautas patarė aplankyti automobilių serviso zoną, kurioje transporto priemonės remontuojamos vos per 15 minučių, ir greičio ruožą, kuriame lenktynininkai važiuoja netgi didesniu nei dviejų šimtų kilometrų per valandą greičiu. 
„Greičio trasos dažniausiai driekiasi miško arba žvyro dangos lauko keliais, kurie žiemą pasidengia storu ledo sluoksnio ir sniegu. Jais automobiliai skrenda didesniu nei 200 km per valandą greičiu ir vien tik šis momentas yra daugiau negu intriguojantis. Žmogui sunku suprasti, kaip mašinos gali išsilaikyti ant kelio, kai jie ant to paties kelio vos sugeba pastovėti“, – šyptelėjo V. Švedas.
Planuojama, kad čempionate dalyvaus apie 80 dalyvių iš 18 pasaulio šalių. Į Latviją žada atvykti „Škoda“ ir „Peugeot“ gamyklinės komandos bei lenktynininkai.
Pirmasis Europos ralio čempionato etapas sausio pradžioje vyko Austrijoje. Jį laimėjo buvęs „Formulė-1“ lyderis lenkas Robertas Kubica. Po rungtynių Latvijoje lenktynininkai vyks į Rumuniją bei dar devynias didžiąsias Europos šalis.
FIA Europos ralio čempionato 2-asis etapas „Rally Liepāja” vyks sausio 31 d. – vasario 2 d., 2014 m. Liepojoje

 

ralis-liepoja2.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.