Ruoškitės nuotykiams: Estijoje artėja „Penktasis sezonas“

Autorius: Kelionių manija , 2013, Balandžio 09d.

Apie Soomaa nacionalinį parką, esantį Estijoje, greičiausiai yra girdėję visi gamtos mylėtojai. Ši pelkinga ir gana atoki vietovė siūlo galimybę pasimėgauti net penkiais metų laikais. Penktuoju sezonu yra pramintas metas pavasarį, kuomet tirpstant sniegui didžiąją dalį parko – miškus, pievas, kelius ir netgi namus – užlieja potvynis.

Viena iš kelioniumanija.lt komandos narių, Astra, Soomaa nacionalinio parko Penktojo sezono iššūkius – pasiplaukiojimą baidarėmis po užlietas sodybas ir miškus išbandė pernai kovo mėnesį. Apie jos nuotykius skaitykite čia.

 

penktasis-sezonas-soomaa1.jpg

Penktasis sezonas Soomaa nacionaliniame parke

 

Kasmet beveik 40 tūkst. ha užimančio nacionalinio parko administracija sužymi, koks buvo vandens lygis. Neretai vandens lygis pakyla metrą ar daugiau, o potvynis paprastai trunka nuo kelių savaičių iki mėnesio.

Šiemet parko administracija interneto svetainėje rengia konkursą, kurio dalyviai gali spėti būsimą šių metų potvynio vandens lygį. Apsilankius parke vasarą galima palyginti kelių metų Penktojo sezono potvynių lygius, sužymėtus ant medžių kamienų.

 

soomaa-parkas-vasara.JPG

Vasarą galima palyginti Pentojo sezono potvynių lygį

 

Vasarą Soomaa parke yra siūloma gausybė įvairių atrakcijų poilsio gamtoje mėgėjams: pavyzdžiui, pasivaikščiojimas po pelkes su specialiais „pelkių batais“ arba be jų, plaukimas baidarėmis ir kanojomis, naktinis bebrų stebėjimas ir kt.

 

Daugiau apie apsilankymą Soomaa nacionaliniame parke: Soomaa.com

 

 

Nuotraukos Astros Petkūnaitės ir Daivos Zaveckienės

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.