Turkijos kurortai – ne tik ilsėtis paplūdimyje

Autorius: Loreta Puskunigė , 2016, Birželio 15d.

Nors kelionė į Turkiją neretai asocijuojasi su poilsiu paplūdimyje ar prie baseino, tačiau tuo atostogos Turkijoje tikrai neapsiriboja. Čia tikrai yra ką pamatyti: galite pasigrožėti nuostabiais vaizdais, arba pasileisti į nuotykius.

Aktyvių pramogų Turkijos kurortuose tikrai nestinga, todėl kiekvienas galite pasirinkti labiausiai patinkančias pramogas. Renkantis tinkamiausią kurortą vertėtų pagalvoti apie tai, kokios čia yra siūlomos aktyvios pramogos.

Turkijos kurortai

Lietuviai dažniausiai pasirenka du Turkijos kurortus: Alaniją arba Antaliją, tačiau ši šalis kurortų turi kur kas daugiau. Taip pat galite rinktis Kemerą, Sidę, Beleką: iš čia gana dažnai organizuojamos įvairios išvykos bei siūlomos aktyvios pramogos, todėl nesuklysite pasirinkdami viena šių kurortų. Jei norite ramiai praleisti laiką, puikiu pasirinkimu gali būti Marmaris arba Bodrumas. Renkantis kurortą vertėtų pagalvoti apie tai, kokias Turkijos vietas planuojate aplankyti: palanku įvertinti, kiek truks nuvykti iki Pamukalės, Kapadokijos, ar kitų Turkijos lankytinų vietų. Taip pat pagalvokite, kokios pramogos jums atrodo patraukliausios  – jų pasirinkimas tikrai nėra siauras, tačiau ne visos pramogos yra siūlomos kiekviename šių kurortų. Taigi, ką galima nuveikti kiekviename Turkijos kurorte, ir kokios aktyvios pramogos yra populiariausios?

Aktyvios pramogos

„Raftingas“

  
Tai vienas dažniausių aktyvų laisvalaikį mėgstančių žmonių pasirinkimų. Plaukimas pripučiamu plaustu Dalamano upe – tikrai įdomi patirtis, nes galite pasigrožėti kalnų vaizdais, ir patirti smagų nuotykį. Instruktoriai pasirūpins, kad plaukimas būtų sklandus ir saugus, o prieš sėdant į plaustą turėsite išklausyti instruktažą bei užsidėti pripučiamas liemenes. Trasos ilgis – maždaug 14 kilometrų, todėl šiai pramogai reikės paskirti praktiškai visą dieną. „Raftingo“  kaina svyruoja nuo 25 iki 40 eurų. Plaukiant kalnų upe sustosite papietauti – pietūs paprastai įtraukiami į pramogos kainą. Išvyka plaukti upe organizuojama iš Kemero, Beleko, Antalijos, Marmario, Sidės  ir Alanijos kurortų.

Džipų safaris

Džipų safaris patiks ekstremalių nuotykių mėgėjams. Patyrę vairuotojai pasirūpins, kad ši kelionė būtų nepamirštama. Jei susidarys gana didelė keliautojų grupė, ir vyksite keliais džipais, būkite pasirengę: gali tekti sudalyvauti vandens mūšyje, kurio pagrindinis tikslas – kuo labiau aplaistyti kito džipo keleivius. Pasirūpinkite, kad vandens nepatektų ant fotoaparato ar mobiliojo ryšio telefono. Išvykos džipais yra organizuojamos praktiškai iš visų Turkijos kurortų, todėl  kelionės programa gali skirtis: gali būti siūloma apsilankyti mečetėje, pasisvečiuoti tipiškame Turkijos kaime, gali būti parengta animuota programa, ir t.t.  Šiai pramogai taip pat paskirkite visą dieną: paprastai išvykstama ryte, o grįžtama tik vakare. Džipų safario kaina gali svyruoti nuo 15 iki 25 eurų, į kainą paprastai įtraukiami pietūs.

Nardymas

Nardymas – dar vienas puikus aktyvių žmonių pasirinkimas. Profesionalūs instruktoriai pamokys, kaip naudotis specialia nardymo įranga, ir kaip saugiai nardyti. Po mokymų su instruktoriumi  galėsite nerti į 3 arba 7 metrų gylį. Nardymo kaina Turkijoje svyruoja nuo 40 iki 50 eurų. Į šią kainą įskaičiuota nardymo įrangos nuoma, pietūs, instruktoriaus pagalba. Nardymą galite rinktis Alanijoje, Antalijoje, Sidėje, Beleke. Antalijoje ir Alanijoje taip pat siūloma ir kita pramoga – nardymas su delfinais, kurio kaina siekia maždaug 30-40 eurų.

Vandens parkai

Vandens parkas patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Vandens parkų galite rasti praktiškai visuose Turkijos kurortuose, o į didesnius vandens parkus galite užsisakyti išvyką autobusu. Šios pramogos kaina gali svyruoti nuo 15 iki 30 eurų, priklausomai nuo to, kokį vandens parką pasirinksite. Vandens parkų rasite praktiškai visuose Turkijos kurortuose, į didžiuosius vandens parkus organizuojamos išvykos iš Sidės, Kemero bei Alanijos. Antalijoje rasite vieną didžiausių šalies vandens parkų, todėl jame tikrai verta apsilankyti.

Jodinėjimas

Jodinėjimas žirgais patiks ir vaikams, ir suaugusiems. Net ir tuomet, jei ant žirgo sėsite pirmą kartą, galite drąsiai rinktis šią pramogą, nes jodinėjimo instruktoriai pasirūpins, kad jūs būtumėte saugūs. Keletas jodinėjimo centrų yra Marmario, Alanijos ir Antalijos kurortuose. Pramoga paprastai trunka apie vieną valandą, o kaina gali svyruoti nuo 10 iki 20 eurų.
Turkiška naktis – puiki galimybė geriau pažinti Turkijos kultūrą. Skambės turkiška muzika, vakarieniaudami ir besivaišindami gėrimais galėsite stebėti pasirodymą bei sudalyvauti parengtuose konkursuose. Pramogos kaina – maždaug 25 eurai. Turkiška naktis siūloma Sidės, Kemero, Antalijos, Alanijos ir Beleko kurortuose.

Keturračių safaris

Keturračių safaris – dar viena pramoga ekstremalių pramogų mėgėjams. Važiuodami kalnais galėsite susilieti su gamta, ir pasimėgauti kelione. Galingi keturračiai užtikrins saugią kelionę net ir važiuojant bekele. Keturračių safaris kainuos apie 50 eurų. Ši pramoga organizuojama Antalijos bei Alanijos kurortuose.

Iškyla laivu

Iškyla laivu patiks ir ramaus, ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams. Plauksite palei jūros krantą, ir turėsite galimybę išsimaudyti, šokdami iš laivo ar nusileisdami kopetėlėmis. Vasaros laikotarpiu ši pramoga tikrai padės atsivėsinti. Iškylos laivu kaina svyruoja nuo 15 iki 25 eurų, paprastai į kainą įskaičiuojami ir pietūs. Ši pramoga siūloma visuose Turkijos kurortuose.
Banglenčių sportas yra populiarus visame pasaulyje, todėl ir viešėdami Turkijoje galite išbandyti šią pramogą. Tam tinkamiausias Laros paplūdimys, esantis šalia Antalijos. Instruktoriaus pagalba ir banglentės nuoma gali kainuoti apie 30-40 eurų.

Populiariausios išvykos

Pamukalė

Pamukalė yra viena didžiausių Turkijos įžymybių: čia susiformavę balto kalcio karbonato sluoksniai suteikia vietovei nepakartojamo įspūdingumo, tad čia turistai tiesiog plūste plūsta. Priklausomai nuo to, kokiame kurorte apsistosite, kelionė į Pamukalę gali trukti 1-2 dienas, o kaina svyruoja nuo 35 iki 50 eurų. Į Pamukalę siūloma vykti iš šių Turkijoskurortų: Kemero, Laros, Beleko, Sidės, Alanijos. Jei pasirenkama vienos dienos išvyka, paprastai išvykstama naktį, ir grįžtama tik kitos dienos vėlų vakarą.

Kapadokija

Kapadokija yra viena geriausiai žinomų vietų Turkijoje. Čia atsiveria pasakiški vaizdai: įvairių formų akmens luitai, antikiniai urvai, aukštos uolienos… Organizuojamos ne tik trumpos 1-2 dienų išvykos į Kapadokiją, bet taip pat ir savaitės žygiai, kasdien nueinant apie 10 kilometrų. Įsitikinsite, kad Kapadokija yra tikrai išskirtinė, todėl čia nuvykti tiesiog privalu. Jei rinksitės 1-2 dienų išvyką į šią vietovę, kaina sieks apie 60 eurų. Palankiausia į Kapadokiją vykti išAntalijos, Alanijos, Beleko, Kemero, Sidės regionų. Iš kitų kurortų kelionės trukmė bus pernelyg ilga.

Žaliasis kanjonas

Žaliasis kanjonas leidžia pasigrožėti nuostabiais Turkijos vaizdais ir Manavgato užtvanka. Plaukdami smaragdo spalvos ežeru grožėsitės nepakartojamu peizažu, galėsite išsimaudyti vėsiame vandenyje. Didžioji dalis turistų čia nori grįžti dar ne vieną kartą. Kelionės kaina siekia apie 50 eurų, į šią sumą įskaičiuota kelionė autobusu, plaukimas laivu, pietūs. Į Žaliąjį kanjoną siūloma vykti iš Alanijos ir Sidės.

Išbandykite šias pramogas ir įsitikinsite, kad į Turkiją galima vykti ne tik tuomet, jei norima ramiai praleisti laiką prie jūros. Aktyvių pramogų čia tikrai nestinga, tad kiekvienas galėsite atrasti labiausiai patinkančius užsiėmimus. Rinktis aktyvias pramogas čia tikrai verta: galėsite ne tik patirti smagų nuotykį, bet ir pasigrožėti nepakartojamais vaizdais, kurie atsiveria plaukiant kalnų upe ar džipu važiuojant kalnais.

Leave a Reply

Kelionių idėjos