Azorai – Portugalijos „Islandija“, tik žalesnė ir šiltesnė

Autorius: Kelionių manija , 2012, Vasario 20d.

Kažkur Atlanto vandenyne, apie 1500 km nuo žemyninės Portugalijos, yra nedidelė dalelė šios šalies. Tai Azorai. Salynas, kurį sudaro devynios vulkaninės kilmės salos. Kalnuotas salų paviršius, uolėtos pakrantės, ananasų plantacijos, natūrali žmogaus mažai paliesta gamta ir palyginti su žemynine Portugalija gerokai rečiau užklystantys turistai šį pasaulio kampelį daro dar paslaptingesniu.


Išvertus į lietuvių kalbą, Azorų pavadinimas reiškia vanagų salos. Kai kas tiki, kad Azorai – tai legendinės Atlantidos liekanos. Tačiau kur kas dažniau galima išgirsti Azorų palyginimą su Islandija. Žinoma, būtina pridurti, kad gerokai labiau į pietus esantis salynas, skirtingai nei atšiaurioji Islandija, yra malonaus klimato. Su šia sala Azorus labiausiai sieja ugnikalniai ir natūrali gamta.

 

portugalija-azorai-mount-pico.jpg


Azorų salose yra užgesusių ugnikalnių, kurių krateriuose dabar telkšo įspūdingi ežerai. Lagoa do Fogo, arba Ugnies lagūna – tai ežeras, susiformavęs Agua de Pau ugnikalnio krateryje. Šis ežeras yra Azorų salynui priklausančioje San Migelio saloje, kuri yra didžiausia archipelage. Ugnikalnio, kuris kaip manoma, paskutinįsyk išsiveržė XVI a., pakrašty yra keletas karštųjų versmių.

 

portugalija-azorai.jpg


San Migelio saloje, kuri dar vadinama Žaliąja, tyvuliuoja ir dar vienas įspūdingas ežeras – Lagoa das Sete Cidades, arba Septynių miestų ežeras, kurį sudaro du nedideli ežerai, tarpusavyje sujungti siauru kanalu.


Dar vienas San Migelio gamtos stebuklas, pamėgtas salos lankytojų, tai Furnaso karštosios versmės. Pirmą kartą išvydę šias versmes dažnai nustemba – jos purvinos rudos spalvos, mat yra gausiai prisotintos geležimi. Versmių vandens temperatūra siekia 43°C. Šioje paslaptingoje vietoje galima išvysti ir purvo baseinėlius, geizerius bei vietinius salų gyventojus, siūlančius paragauti maisto, pagaminto naudojant natūralią šilumą, kurią teikia žemės gelmės.

 

portugalija-azorai4.jpg


San Migelio sala neretai vadinama ir banglentininkų rojumi, kadangi atšiauriojo Atlanto skalaujamose pakrantėse niekuomet netrūksta bangų. Saloje įsikūrusi ir šio autonominio regiono sostinė, Ponta Delgada, vienas iš penkių miestų Azoruose. Be banglenčių, Azorų salose populiaru leistis į banginių bei delfinų stebėjimo išvykas.

 

portugalija-azorai-pico.jpg


Devynios salos – visos skirtingos. Pico saloje stūksantis to paties pavadinimo kalnas yra aukščiausias Portugalijoje (2350 m). Mažiausia salyne Corvo sala garsėja Caldeirao užgesusio vulkano krateriu ir nesibaigiančiais vynuogynais. Terceiros saloje esantis Angros miestas yra įtrauktas į Unesco paveldo sąrašą.

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.