Didžiausias pasaulio gėlių sodas: Keukenhof

Autorius: Kelionių manija , 2015, Kovo 07d.

Pavasaris Olandijoje – ypatingas metas, kuomet kone visa šalis pražysta įvairiaspalviais tulpių žiedais. Šios pavasarinės gėlės simbolizuoja tyrą meilę bei harmoniją, o taip pat laikomos vienu iš Olandijos simbolių.
Tiesa, tulpės nėra kilusios iš šios šalies – jos natūraliai auga kalnuotame Kinijos ir Rusijos pasienio regione. O į Olandiją tulpių svogūnėliai atkeliavo per Turkiją. Net ir gėlės pavadinimo kildinamas nuo turkiško turbano, mat žiedo forma primena šį tradicinį turkų galvos apdangalą.

Tulpių istorija verta atskiro pasakojimo. 17 amžiuje visa Olandija buvo užsikrėtusi „tulpių manija“, tai patvirtina neįtikėtiną tulpių svogūnėlių kaina, kurią buvo pasirengę mokėti kolekcionieriai ir aristokratai.

Netoli Lisės esantis Keukenhof gėlių parkas net ir daug mačiusius sodininkus nustebina gėlių žiedų ir spalvų įvairove. Kovo-gegužės mėnesiais čia išsiskleidžia tulpės, narcizai, hiacintai ir daugybė kitų pavasarinių žiedų.

Parke, kuris laikomas didžiausiu gėlių parku pasaulyje, kiekvieną pavasarį pražįsta apie 7 mln. gėlių. Į Keukenhofą atvyksta ne tik šiuo gėlių stebuklu panorę pasigrožėti keliautojai, bet ir gėlininkai, ketinantys pristatyti ir susipažinti su naujai išvestomis gėlių veislėmis.

 

keukenhof-geliu-parkas2.jpg

 

Keukenhof gėlių parke stebina ne tik svogūninių gėlių įvairovė bei gausa, bet ir sodininkų išmonė. Čia gėlių svogūnėliai susodinti žemėje trimis lygiais, giliausiai įkasant vėlyviausių veislių svogūnėlius. Dėl to spalvingi gėlynai lankytojų akį džiugina nuo kovo pabaigos iki gegužės vidurio. Vienos dienos gali ir neužtekti norint apeiti didžiulį margaspalviu žiedų kilimu nuklotą parką, kurio plotas 32 ha, o pasivaikščiojimams skirti takeliai nusidriekę apie 15 km. Be to, parku grožėtis galima ir plaukiojant gėlių laukus apraizgiusiais kanalais.

Nedidelis prieskoninių augalų sodas šioje vietoje buvo įkurtas 15 a., tuo metu aplinkui plytėjo medžioklės plotai. Iš esmės, Keukenhof ir reiškia „virtuvės“, arba, kitaip tariant, prieskoninių augalų, sodą. Jis priklausė van Beieren šeimai. Tik gerokai vėliau šis parkas tapo bene žymiausiu tulpių sodu visame pasaulyje. 1949 m. pirmą kartą čia buvo surengta gėlių paroda, kurios tradicijos puoselėjamos ir šiandien. Parkui apsodinti kiekvieną rudenį pluša apie 30 sodininkų.

Keukenhof gėlių parke išrenkama tema. Šiemet tema skirta paminėti 125-ąsias Vincento van Gogo mirties metines. Būtent šiam menininkui parke sukurta 250 kv.m ploto gėlių mozaika. Lankytojams parkas duris atvers kovo 20 d., o žiedų jūra lankytojus džiugins iki gegužės 17 d. Apsilankymo kaina suaugusiems yra 16 EUR, vaikams nuo 4 iki 11 metų – 8 EUR.

Ar norėtumėte į Keukenhofą atvykti neįprastai? Iki pat gėlių parko iš Amsterdamo plukdo specialios apžvalginės elektra varomos baržos.

 

keukenhof-geliu-parkas.jpg

Nuotr. keukenhof.nl

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos