Everglades: „Žolės upė“ netoli Majamio

Autorius: Kelionių manija , 2011, Birželio 16d.

Norite savo akimis pamatyti, kaip atrodė Amerika tuomet, kai ji dar nebuvo atrasta? Aplankykite Everglades nacionalinį parką, drėgnąją pelkių zoną! Reiktų patikslinti, būtent taip atrodė neapgyvendinta Florida, kuri šiandien poilsiautojus vilioja puikiais paplūdimiais. XVI a. pradžioje ispanai, atradę šį kampelį, paskelbė jį savo nuosavybe ir pavadino „žydinčia žeme“ – tierra florida.

Bet grįžkime į pelkes, kurios dar vadinamos „Žolės upe“. Netoli saulėtojo Majamio  esanti teritorija, žole apžėlusi upė, pusiau žemė, pusiau vanduo vilioja ne tik gamtos mylėtojus. Juk pamatyti garsiuosius Misisipės aligatorius, kurių Everglades nacionaliniame parke priskaičiuojama per 200 tūkstančių, visai įdomu. 80 dantų turintys aligatoriai pasižymi didžiule sukandimo jėga.

 

everglades.jpg

 

Parko teritorijoje organizuojamos įvairiausios ekskursijos: pėsčiomis, specialiai nutiestais mediniais takeliais, dviračiais, kanojomis, motorinėmis valtimis ar kt. Tarsi labirintais tarp tankių mangrovių galima plaukioti natūraliai susidariusiais kanalais, kuriems prigijo tokie atgrasūs vardai, kaip antai „Pragaro įlanka“, „Kapinių upelis“ ar „Dingusio žmogaus upė“. Iš tikrųjų, Everglades pelkėse kasmet dingsta keletas žvejų bei turistų…

 

everglades4.jpg

 

Paprastai parko lankytojai labiausiai trokšta savo akimis pamatyti laukinius aligatorius. Beje, JAV įstatymai labai griežtai draudžia šiuos laukinius gyvūnus maitinti – galima gauti ne tik tūkstantinę baudą, bet ir už grotų atsidurti.

 

everglades2.jpg

 

Parke, be jau minėtų klastingųjų aligatorių, veisiasi tūkstančiai kitų gyvūnų. Čia gyvena 36 rūšys, kurios yra saugomos, pavyzdžiui, Floridos panteros. Everglades nacionalinis parkas yra didžiausia mangrovių (t.y. ekosistema, kurią sudaro medžiai ir krūmai, augantys tropinėse srityse, vandenynų, jūrų pakrantėse) ekosistema Vakarų pusrutulyje.

 

everglades3.jpg

 

Intensyviausiai parkas lankomas sausio-kovo mėnesiais, kuomet orai yra palankiausi. Per metus parkas sulaukia maždaug milijono lankytojų. Everglades nacionalinis parkas yra trečias pagal dydį JAV, po Mirties slėnio ir Jeloustouno nacionalinio parko.

 

everglades1.jpg