Huakačina – paslaptinga dykumų oazė Peru

Autorius: Kelionių manija , 2011, Gruodžio 19d.

Šiame kaimelyje gyvena tik kiek daugiau nei 100 nuolatinių gyventojų, tačiau nederlingoje dykvietėje esančią vietovę svajoja pamatyti daugelis. Huakačinos oazė yra vos už kelių kilometrų nuo Icos miesto, į kurį paprastai užsuka norintieji aplankyti Kuską, buvusią Inkų imperijos sostinę, ar Arekipą, kurios senamiestis saugomas UNESCO.

1peru-huakacina.jpg

 

Huakačinos aukso amžiumi galima vadinti pirmąją XX a. pusę, kuomet turtingi peruviečiai čionai atvykdavo pasimėgauti oazės vandeniu, kuris, kaip buvo tikima, turėjo gydomųjų savybių.

1peru-huakacina6.jpg

 

Tačiau net ir tais laikais lankytojų čia nebuvo tiek, kiek dabar – daugiausia į Huakačinos oazę atvyksta turistai, savo akimis panūdę išvysti šį žalią gamtos stebuklą vidury dykvietės. Viena populiariausių atrakcijų Huakačinoje – slidinėjimas smėlio kopomis (sand-boarding).

1peru-huakacina4.jpg

 

Išvertus iš kečujų kalbos, Huakačina reiškia „verkianti moteris“. Legenda pasakoja, jog kadaise inkų princesė vaikščiojusi po dykumą netoli nuo namų. Ji buvo pasiėmusi savo veidrodėlį, į kurį turėjo įprotį nuolat žvilgčioti ir grožėtis savimi. Tačiau dykumoje pažvelgusi į veidrodėlį jame staiga išvydo vyrą, kuris stovėjo jai  už nugaros. Ji staiga paleido iš rankų veidrodėlį, šis sudužo, o jo šukės virto Huakačinos ežeru. Pasakojama, kad išsigandusi princesė leidosi bėgti, o jos skraistė, besivilkdama per smėlį sukūrė nuostabiąsias kopas, kurios supa Huakačinos oazę. Kiti teigia, jog princesė virtusi sirena ir apsigyvenusi tame ežere. Sakoma, kad princesė jaučiasi labai vieniša, tad išnirusi iš ežero gelmių kasmet paskandina po vieną vyrą.

1peru-huakacina5.jpg

 

Huakačina įsikūrusi dykumoje, tad neverta stebėtis, jog čia būna karšta ir saulėta kone ištisus metus. Karščiausia oazėje būna vasarą, t.y. gruodžio-kovo mėnesiais. Tuo tarpu gegužės-rugpjūčio mėnesiai Huakačinoje yra pagrindinis turizmo sezonas.

1peru-huakacina7.jpg

 

Taip pat skaitykite:

Gyvenimas plūduriuojant: Titikakos ežero salos

Sivos oazė – ieškantiems kitokio Egipto


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.