Khao Sok – gamtos sukurtas, žmogaus patobulintas

Autorius: Astraveland.lt , 2014, Liepos 07d.

Yra viena vieta Tailande, kur žavėdamasis gamtos grožiu negali neigti, kad prie jo didžia dalimi prisidėjo ir žmogaus ranka. Gaila, kad norint sukurti užburiančius vaizdus, teko išnaikinti didelę dalį augmenijos ir gyvūnijos, tačiau jei ne ši žmogaus piktadarystė, Khao Sok nebūtų tarp daugelio turistų ir mano pačios mėgstamiausių vietų Tailande.

Nacionalinis parkas oficialiai atidarytas 1980 metų pabaigoje, tačiau jau po dvejų metų per jį tekanti Pasaeng upė buvo užtvenkta ir nacionalinio parko teritorijoje buvo pastatyta užtvanka, gaminsianti elektros energiją visiems šalies pietums. Užtvenkus upę, parke, kurio dydis 739 kv. kilometrai, atsirado net 165 kv. kilometrų dydžio ežeras.

Prieš sukurdami dirbtinį ežerą, valdžios atstovai vykdė didžiausią gyvūnų gelbėjimo operaciją Tailando istorijoje, tačiau operacija nebuvo sėkminga. Jiems nepavyko išgelbėti didelės dalies gyvūnijos, o tie, kurie buvo išgelbėti, mirė nuo patirto streso. 1995 metais Pasaulio bankas pareiškė, kad net 52 upinių žuvų rūšys nesugebėjo prisitaikyti prie gilesnių ežero vandenų ir išnyko.

Khao Sok nacionalinis parkas yra įsikūręs pietų Tailande, Surat Thani provincijoje. Čia esantis atogražų miškas yra vienas seniausių pasaulyje, tačiau visame pasaulyje Khao Sok garsėja dėl kalkakmenio uolų, kurių vidutinis aukštis apie 600 metrų virš jūros lygio. Aukščiausia parko vieta siekia net 960 metrų.

 

1khao-sok-tailandas6.jpg 

 

Šiame parke buvau ne kartą, tad tiems, kurie nori pajusti tikrąją šios vietos dvasią, siūlau atvykti čia ne vienai dienai, o kelioms. Čia, ant vandens, yra įsikūrę keletas viešbučių (pvz., „Saichol Rafts“), kuriuose galima praleisti naktį. Nors viešbučiais juos pavadinti sunku – tai šiaudiniai arba mediniai nameliai, tik su minimaliais patogumais ir elektra, atsirandančia tik naktį. Čia net nėra telefono ryšio, tad norintiems atitrūkti nuo civilizacijos, skambučių iš darbo ir vis atkeliaujančių elekroninių laiškų, nuoširdžiai rekomenduoju šią vietą.

Atsikelkite anksti ryte, kai tik pradeda švisti, išeikite ant tiltelio prie savo namuko, įkvėpkite gaivaus oro, pasigrožėkite pro uolų viršūnes nedrąsiai lendančia saule, įsiklausykite į bundančią gamtą. O tuomet nerkite į vėsius ežero vandenis ir bemat atsikratysite pečius slėgusios darbų ir rūpesčių naštos.    

 

1khao-sok-tailandas.jpg 

 

astravel-logo--1.png