Kur pavasario žiedai džiugina akis ir širdis

Autorius: Kelionių manija , 2014, Kovo 02d.

Kupinas gyvybingos energijos, nešdamas optimizmą ir gerą nuotaiką žengia pavasaris, apdovanodamas mūsų akis ir širdis tūkstančiais spalvingų žiedų. Kovo mėnuo Lietuvoje dar nedžiugina spalvingais ir trapiais pavasariniais žiedais, tačiau jau pirmąjį pavasario mėnesį įvairiose pasaulio šalyse gėlių kilimai nukloja saulės ir šilumos pasiilgusius laukus.

 

Keukenhof gėlių sodai, Olandija

Olandijoje netoli Lisės esantis Keukenhof gėlių parkas net ir daug mačiusius sodininkus nustebina gėlių žiedų ir spalvų įvairove. Kovo-gegužės mėnesiais čia išsiskleidžia tulpės, narcizai, hiacintai ir daugybė kitų pavasarinių žiedų. Šiame didžiausiame pasaulio gėlių parke kasmet pavasarį pasveikina apie 7 mln. gėlių. Į Keukenhofą atvyksta ne tik šiuo gėlių stebuklu panorę pasigrožėti keliautojai, bet ir gėlininkai, ketinantys pristatyti ir susipažinti su naujai išvestomis gėlių veislėmis.

Sakurų žydėjimas, Japonija

Metas, kai visa šalis paskęsta žiedų jūroje, Japonijoje vadinamas hanami. Tai – japoninių vyšnių, arba sakurų, žydėjimo šventė, kuomet šalies gyventojai ir svečiai užplūsta parkus ir sodus norėdami pasigrožėti šiais trapiais pavasario pranašais. Tradicija žydint sakuroms rinktis į parkus ir tiesiog grožėtis trapiais pavasariniais žiedais Tekančios saulės šalyje gyvuoja apie 1000 metų. Sakurų žydėjimas japonams simbolizuoja trumpą žmogaus gyvenimą ir naują pradžią, o sakuros žiedas yra vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių.

 

Sakurų festivalis Kopenhagoje, Danija

Nebūtina keliauti į tolimąją Japoniją, kad galėtumėte pasidžiaugti sakurų žydėjimu. Net ir Vilniuje pražydus sakuroms susirenka gausybė norinčiųjų pamatyti trapius balsvus žiedelius. Tačiau Kopenhagoje žydint sakuroms rengiama tikra fiesta, kurios metu vyksta ir kimono šou, pristatomas tradicinis ikebanos menas, vyksta arbatos ceremonijos ir kiti su japonų kultūra susiję renginiai. Šiemet sakurų festivalis Kopenhagoje numatytas balandžio 26-27 d. 

 

Sakurų žydėjimo šventė Vašingtone, JAV

Sakurų žiedai savo grožiu sveikinasi ir su Vašingtono gyventojais bei lankytojais. Dar 1912 m. Tokijo meras padovanojo Amerikos sostinei apie 3 tūkstančius sakurų. Neseniai savo įkūrimo šimtmetį atšventusiame sakurų sode kasmet rengiama žiedų šventė. 2014 m. ši šventė numatyta kovo 20 – balandžio 13 d. 

 

8vasingtonas.JPG 

 

Karališkieji botanikos sodai, Londonas, Anglija

Londone esantys Karališkieji botanikos sodai, Kew Gardens, bene daugiausia lankytojų sulaukia pavasarį, kuomet sode pražįsta milijonai žiedų. Kovo-balandžio mėnesiais pražįsta tulpės, narcizai ir kitos pavasarinės gėlės. Sodai, suskirstyti įvairiausiais teminiais segmentais, užima per 130 ha plotą, jame auginamos ne tik pavasarinės gėlės, bet ir galybė kitų augalų rūšių. Kew sodai buvo įkurti dar XVIII amžiuje – tuomet čia buvo tik kelios oranžerijos, kurias vėliau papildė kiti pastatai.

 

Purpuriniai visterijų kriokliai, Ašikaga, Japonija

Be abejo, žymiausia Japonijoje yra sakurų žydėjimo šventė hanami. Tačiau ne mažiau įspūdingais žiedais pasipuošia ir visterijos, tiesa, kiek vėliau, gegužės mėnesį. Šių vijoklinių medžių žiedų gausa bene labiausiai stebina Honšiu saloje esantis Ašikagos parkas, kuriame svyrančios purpurinės visterijų žiedų kekės sukuria nežemišką atmosferą. Jos susodintos taip, kad vaikštant po parką gali pasijusti lyg keliaudamas nuostabiais gėlių tuneliais ir labirintais.

 

8asikaga.jpg 

 

Alyvų žydėjimo šventė, Duobelė, Latvija

Sakoma, jog Latvijos Duobelės miestelis yra saulėčiausia šios šalies vieta. Nežinia, kaip ten dėl saulės, tačiau bent jau alyvomis tai ši vieta tikrai gali pasigirti – Duobelėje įsikūrusiame alyvų sode auga keli šimtai šių medžių rūšių. Gegužė – puikus metas apsilankyti Duobelėje, mat dar mėnesio pradžioje vyšnios pasidabina baltais žiedais, o antrojoje gegužės pusėje pražysta ir kvapniosios alyvos. 

 

Žironos gėlių festivalis, Ispanija

Istorinis Žironos senamiestis atgimsta kasmet gegužės mėnesį, kuomet čia rengiamas tradicinis Gėlių festivalis, Temps de Flors. Siauras grįstas gatveles ir paslaptingus Žironos kiemelius užpildo daugiau nei tik gėlės – tai menininkų sukurtos gėlių kompozicijos, meninės instaliacijos, gėlių kilimai. Žirona įsikūrusi vos už valandos kelio nuo Katalonijos sostinės Barselonos. 2014 m. Žironos gėlių šventė vyks gegužės 10-18 d.

 

8zironos-geliu-svente.jpg 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.