Legendomis apipintas „Šokantis miškas“ Kaliningrade

Autorius: Kelionių manija , 2011, Gruodžio 06d.

Visiems lietuviams gerai žinoma, kad Kuršių nerija – tai unikalus Lietuvos kampelis. Tačiau šis tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių įsiterpęs žemės ruoželis priklauso ne vien tik mūsų šaliai. Dalis jo – Rusijos Kaliningrado srities žemė. Ir jei „mūsų“ pusėje stengiamasi puoselėti natūralų gamtos grožį, pritaikyti šią unikalią vietą rekreacijai, tai Rusijos pusėje vaizdas kur kas liūdnesnis.

Tačiau šįkart ne apie pastangas išsaugoti tai, ką davė trapi gamta. Pasakojame apie įdomią vietovę, pavadintą „šokančiu mišku“. Tiesa, ši vieta yra būtent Rusijos Kuršių nerijos pusėje.

Daugiausia Kuršių nerijoje auga pušys – pušynai sudaro beveik du trečdalius Kuršių nerijos parko teritorijos. Tačiau „šokančiame miške“ jos kiek kitokios, neįprastos. Pušys čia auga ne vertikaliai, o susirangiusios, išsiraičiusios ir suformavusios įvairias keisčiausias formas. Vietiniai šią vietą vadina ir ne tokiu romantišku vardu: „girtas miškas“.

 

1sokantis-miskas-kaliningradas1.jpg

 

Kyla klausimas: o kas gi jas taip suraitė? Mokslininkai teigia, kad pušys „šokti“ ėmė dėl ypač vėjuotos vietovės. Tačiau yra ir kur kas įdomesnių aiškinimų. Paslaptingąjį mišką ekstrasensai ir aiškiaregiai yra linkę vadinti vieta, kur susikerta teigiama ir neigiama energija. Kiti gi teigia, jog šioje vietovėje kažkada buvo atliekami lazerių bandymai, o treti gamtos mįslę bando aiškinti kaip ufonautų veiklos padarinį.

 

1sokantis-miskas-kaliningradas4.jpg

 

Taip pat išlikusi ir legenda, taip aiškinanti „šokančio miško“ kilmę. Kadaise, vietiniai gyventojai nenorėję į neriją įsileisti atvykėlių ir uoliai saugoję pakrantę. Tačiau kartą atplaukė valtimi mergina, kuri nieko su savimi neturėjo, tik arfą. Vietiniai gyventojai įsileido merginą, kuri buvo neapsakomo grožio ir puikiai grojo arfa. Jai grojant, arfos garsai privertė šokti net medžius, o merginai baigus groti, pušys taip ir liko stovėti šokio judesyje. Sakoma, kad pučiant stipriam vėjui, šokančių pušų šakose pasigirsta arfos melodija.

 

Taip pat skaitykite:

Kamčiatkos Geizerių slėnis – atrakcija drąsiausiems

Sankt-Peterburgas: 10 įžymybių, kurias būtina aplankyti 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.