Madagaskaro gamtos stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2011, Rugsėjo 07d.

Madagaskaras, ketvirtoji pagal dydį pasaulio sala, yra ta vieta, kur gamtos mėgėjai gali išvysti išties daug įdomybių. Didžioji raudonoji sala – taip Madagaskaras vadinamas dėl vyraujančio rausvos spalvos dirvožemio – nėra labai populiari turistų tarpe. Tačiau jos gamtos turtai, floros ir faunos įvairovė bei savitumas stebina ir daug ko mačiusius.

 

Spalvingieji Analavorio geizeriai

Viena iš įdomių Madagaskaro salos vietovių – Analavorio šalto vandens geizeriai, esantys centrinėje salos dalyje, Itasio regione. Karbonizuotas ir geležimi praturtintas vanduo trykšta į žemės paviršių prie Mazy upės ir formuoja spalvingas travertino terasas.

 

Analavory-geizeris5.jpg

 

Akmenų miškas

Dantyti klinties dariniai, esantys Tsingy de Bemaraha gamtos parke, primena vertikalių akmeninių uolų mišką. Dantytosios 80-120 m aukščio uolos susiformavo prieš milijonus metų, kuomet nuosėdinių uolienų klodus plaunantis vanduo ilgainiui suteikė joms naujas formas, išskaptavo tunelius, išplovė olas, išėdė gilius ir siaurus kanjonus. Iš paukščio skrydžio vadinamasis akmenų miškas primena dangoraižių prigrūstą didmiestį.

 

akmenu-miskas-4.jpg

 

Baobabų alėja

Vakarinėje salos dalyje, Menabės regione galima išvysti įsimintiną baobabų alėją. Iš tiesų, rausvos spalvos žvyrkelį vargu ar galima vadinti alėja. Tačiau aplink šį kelią augantys masyvūs iki 30 m aukščio medžiai, kurių kamieno skersmuo siekia iki 7 metrų, yra įspūdingi. Vietiniai Afrikos gyventojai bušmėnai sako, jog norint apsisaugoti nuo krokodilų, reikia atsigerti vandens, kuriame buvo mirkomos baobabų sėklos.

 

baobabu-aveniu1.jpg

 

Lemūrai

Madagaskaras yra vienintelė vieta Žemėje, kur laisvėje gyvena lemūrai – medžiuose gyvenančios pusbeždžionės. Galimybę pamatyti šiuos mielus ilgauodegius gyvūnėlius siūlo net ne vienas Madagaskare įkurtas nacionalinis parkas, pavyzdžiui, pietvakarių Madagaskare esantis Isalo nacionalinis parkas, taip pat garsėjantis kanjonais, įspūdingais uolų dariniais.

 

lemurai.jpg

 

Pangalanes kanalas

Ties Madagaskaro rytine pakrante driekiasi Canal des Pangalanes – tai apie 600 km besitęsianti natūralių vandens telkinių ir kanalų sistema. Plaukiant šiais kanalais labiausiai žavi ne gamtovaizdis, bet įvairiausių dydžių valtys ir laiveliai. O kur dar pakrantėse sutūpę kaimeliai!

 

kanalas.jpg

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.