Marmuro olos Patagonijoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Sausio 27d.

Dviejų šalių – Čilės ir Argentinos – teritorijose nusidriekusi Patagonija, matyt, yra vienas iš paslaptingiausių žemės kampelių. Kalnai, plokščiakalniai, stepės, ežerai, fiordai, tundra ir galiausiai ledynai – didžiulis regionas turi kuo nustebinti.

Patagonijai vardą davė garsiojo keliautojo ir atradėjo F.Magelano ekspedicija. Išvertus iš ispanų kalbos, Patagonija reiškia „pėdų žemė“. Šis pavadinimas prigijo atvykėliams išvydus indėnus: vietinių šio krašto gyventojų pėdos jiems pasirodė neįprastai didelės.

 

MarbleCaves2.jpg

 

Patagonija kupina gamtos stebuklų. Populiariausi ir daugeliui žinomi – tai Torres del Paine nacionalinis parkas, Perito Moreno ledynas, Ugnies Žemė. Tačiau yra ir kur kas mažiau žinomų. Šįkart papasakosime apie Marmuro olas.

 

patagonija1.jpg

 

Čilės teritorijoje, Aiseno regione esančiame General Carrera ežere susiformavo neįprastų formų olos. Į šį ežerą upės vandenį atplukdo iš Patagonijos Andų kalnų. Dėl to šio ežero vandenyje išlieka mažos ištirpusių ledynų dalelytės ir jis yra ryškiai melsvos spalvos.

 

MarbleCaves3.jpg

 

Netoli Puerto Tranquilo miestelio iš ežero iškilusios gryno marmuro uolos (Las Cavernas de Marmol). Per keletą tūkstančių metų ežero vanduo šiose uolose išplovė įmantrių formų olas, tunelius, labirintus. Geologijos požiūriu, tai išties yra labai trumpas laiko tarpas. Po kai kuriuos olų labirintus galima netgi paplaukioti valtimi.

 

MarbleCathedral.jpg

Marmuro katedra

 

Keli dariniai yra išskirtiniai ir turi savo pavadinimus: tai Marmuro katedra (Catedral de Mármol) ir Marmuro koplyčia (Capilla de Mármol). Tai yra dvi salelės, kuriose išlipus iš valties galima pasivaikščioti įspūdingaisiais marmuro koridoriais.

 

patagonija.jpg

patagonija2.jpg


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.