Paskendęs miškas Kaindi ežere

Autorius: Kelionių manija , 2012, Liepos 27d.

Dar palyginti neseniai šio ežero vietoje plytėjo dailus slėnis. Tačiau prieš šimtmetį vietovę Kazachijoje Tian Šanio kalnuose sudrebinęs žemės drebėjimas kraštovaizdį pakeitė iš esmės: akmenų nuošliauža užtvindė upę ir slėnyje susiformavo ežeras.

Naujai atsiradęs ežeras praktiškai nesiskirtų nuo kitų. Tik čia iš vandens, tarsi beveidės šmėklos, kyšo kadaise slėnyje žaliavusių eglių kamienai. Ežero, kuris susiformavo apie 2000 m aukštyje virš jūros lygio, gylis vietomis siekia iki 30 m. O vanduo yra itin šaltas – net ir vasarą tesiekia +6°C. Dėl to po vandeniu galima išvysti ne tik medžių kamienus, bet ir šakas su spygliais, nors nuo užtvindymo jau prabėgo šimtas metų.

 

09paskendes-miskas-kazachstanas1.jpg

 

Ežero pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „pilnas beržų“, nepaisant to, kad vandens paviršiuje stypso eglių kamienai.

Adrenalino mėgėjai čia mėgsta leistis į nuotykių kupiną nardymą paskendusiame miške, net ir žiemą, kai ežero paviršių sukausto ledo gniaužtai. Kaindi ežeras nuo didžiausio Kazachijos miesto Almatos nutolęs apie 280 km.


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.