Siurrealistinis Dalolo vulkanas Etiopijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 20d.

Etiopija. Šalis, kurioje metai turi 13 mėnesių, kurios ankstyvosios krikščioniškosios Lalibelos bažnyčios stebina ir visko mačiusius keliautojus. Be to, etiopų abėcėlė yra seniausia iki šių dienų naudojama pasaulyje abėcėlė, o šioje šalyje esančių Unesco paveldo objekto skaičius yra didžiausias tarp Afrikos šalių. 

Ši priėjimo prie jūros neturinti šalis žavi ne tik unikaliu kultūriniu paveldu, bet ir gamtos stebuklais. Vienas iš jų – tai įstabus Dalolo vulkanas, esantis Etiopijos šiaurėje, Danokilo dykumoje. Kol kas turistų minios dar netrypia šio unikalaus gamtos darinio – čia nevaržomai trykšta rūgšties versmės, tarp plytinčių druskos klodų formuojančios spalvingus burbuliuojančius baseinėlius, šnypščia keisti geizeriai. 

 

2etiopija-dalolo-vulkanas3.jpg 

 

Vis tik, vyraujančios spalvos nė iš tolo neprimena įprasto vulkano. Greičiau – ateivių planetą, kurioje kraštovaizdis dėka sieros, druskos ir kitų mineralų koncentracijos yra nusidažęs kone visomis vaivorykštės spalvomis. Neįprastas vulkanas susiformavo iš žemės gelmių išsiveržus magmai, kuri užliejo druskingą paviršių, suformuodama unikalų kraštovaizdį. 

 

2etiopija-dalolo-vulkanas4.jpg 

 

Nenuostabu, jog ši keista vieta yra atokiau nuo turistų maršrutų. Visų pirma, apylinkėse praktiškai nėra gyvenviečių, mat dykumoje vidutinė temperatūra viršija +30°C. Be to, nuo artimiausios gyvenvietės iki Dalolo reikia keliauti visą dieną – kelių čia nėra, tad geriausias transportas yra kupranugariai arba visureigiai. O taip pat, ketinantys čia apsilankyti turi žinoti, jog ore tvyro sveikatai pavojingi toksiški garai. 

 

2etiopija-dalolo-vulkanas1.jpg 

Nuotr. wikimedia.commons ir flickr.com

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.