Vokietijos gamtos įdomybės

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 08d.

Nuo snieguotų viršukalnių iki potvyniais bei atoslūgiais pulsuojančių jūros pakrančių, nuo akį traukiančių kalkakmenio skardžių iki fotogeniškų pilimis nusagstytų kalvų, kurias supa neįžengiamos girios – Vokietija kupina įdomių vietovių gamtos mylėtojams. 

 

Saksonijos Šveicarija

Saksonijos Šveicariją (Sächsische Schweiz) garsina įspūdingi tarpekliai, kuriuos įrėmina vaizdingos uolos. Bene didžiausia regiono įžymybė – tai Bastėjos (Bastei) uolos, kurių grožis ir didybė geriausiai matyti nuo Bastėjos tilto, menančio dar 19 a. Tiltas buvo pastatytas tam, kad būtų galima iš arčiau apžiūrėti įspūdingas uolas. Uolose įrengtos kelios apžvalgos aikštelės, siūlančios skirtingas vaizdo perspektyvas. Kerintį gamtos grožį puikiai papildo Elbės krantuose pabirusios senovinės pilys – Stolpeno, Neurateno, Königstein ir kt. Saksonijos Šveicarija itin mylima turistų, todėl čia būtų naivu tikėtis pasimėgauti gamtos ramybe ir idile be pašalinių. 

 

Vatų jūra

Vatų jūra (Wattenmeer) – tai unikalus gamtos kūrinys, esantis Vokietijos šiaurėje, ties Šiaurės jūra. Čia gamtos mėgėjai gali pasivaikščioti jūros dugnu. Tiesa, reikia tik laiku spėti sugrįžti į krantą. Ši Šiaurės jūros dalis, besidriekianti ties Vokietijos, Nyderlandų ir Danijos pakrantėmis, yra unikali tuo, kad šioje vietoje kas šešias valandas potvynis mainosi su atoslūgiu. Vatų jūra yra didžiausia tokio tipo ekosistema pasaulyje, itin turtinga augalija ir gyvūnija. 

 

19Vatu-jura.jpg 

Vatų jūra

 

Jasmundo nacionalinis parkas

Jasmundo nacionalinis parkas įkurtas Vokietijos šiaurėje, Baltijos jūroje esančioje Riugeno saloje. Bene didžiausia šio parko įžymybė – tai vadinamasis „Karaliaus sostas“, įspūdinga kalkakmenio uola, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti aplinkinių skardžių panorama. Šie baltuojantys skardžiai virš Baltijos bangų iškilę daugiau nei 110 m. Įspūdinga panorama ne tik džiugina keliautojus, bet ir įkvėpė ne vieną menininką. 

 

19Jasmundo-np.jpg 

Jasmundo nacionalinis parkas

 

Königssee ežeras

Smaragdinis Königssee ežeras pietinėje Bavarijos dalyje laikomas Berchtesgadeno nacionalinio parko širdimi. Išvertus telkinio pavadinimą jis reiškia „Karalių ežeras“. Pavadinimo kilmė tampa aiški vos apsilankius šioje vietovėje. Šalia Berchtesgadeno miestelio tyvuliuojantis ir aukštus Alpių masyvus skalaujantis Königssee užburia savo didybe, tarytum ežeras tikrai būtų karališkas. Königssee laikomas švariausiu ežeru visoje Vokietijoje.

 

19Konigsee.JPG 

Königssee ežeras

 

Šprė miškas

Brandenburgo žemėje apie 100 km į pietryčius nuo Berlyno esantį Šprė mišką (Spreewald) vokiečiai vadina savo „Venecija“. Atrodytų, kokia gi Venecija gali būti girios glūdumoj. Tačiau šiuose pelkynų, kurie susiformavo per paskutinįjį ledynmetį, labirintuose išsibarstę nedidelės senos sodybos. Jų gyventojams vienintelis susisiekimo būdas yra vandens keliai – iš viso apie 200 kanalų, kurie čia nusidriekę net apie 1300 km! Gal dėlto ši vieta dar vadinama „kaimiškąja Venecija“.

 

19sprevaldas.jpg 

 

Švarcvaldas

Švarcvaldas (Schwarzwald) – tai bene svarbiausia turistų traukos vieta Badeno-Viurtembergo žemėje, Vokietijos pietvakariuose. Švarcvaldo, arba „juodojo miško“ pavadinimas greičiausiai kilo nuo tankių eglynų, kuriais apaugęs šis gamtos kampelis. Miškingos vietovės nusagstytos dailiomis pilimis, čia slypi šimtmečių senumo SPA miesteliai.  

 

19Svarcvaldas.jpg 

 

Helgolando sala

Sala, kurią sudaro raudonojo smiltainio uolos, stūkso Šiaurės jūroje, apie 70 km nutolusi nuo Vokietijos krantų. Iš vandens kyšančių uolų aukštis siekia iki 50 m. Golfo srovės dėka, šioje nedidelėje saloje klimatas yra švelnus jūrinis ir palankus augti net ir tropiniams augalams. Kadangi saloje nėra automobilių, oras čia ypatingai švarus. 

 

19Helgoland-sala.jpg  

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.