Al Harajah: paslaptingasis Jemeno miestas-tvirtovė

Autorius: Kelionių manija , 2012, Sausio 30d.

Akivaizdu, kad Arabijos pusiasalyje įsikūręs Jemenas nepatenka į lankomiausių pasaulio šalių topus. Tačiau, matyt, visai ne dėl to, kad ten nieko įdomaus nėra. Jau pasakojome apie šios šalies centrinėje dalyje esantį Šibamą. Miestą, kuriam prigijęs Dykumų Manheteno vardas. Dar vienas nežemiškas šios šalies gyventojų kūrinys – Al Harajah miestas-tvirtovė, atokiai įsikūrusi unikali ir paslaptinga vieta.

Jemeno vakaruose Harazano kalnuose maždaug už 150 km nuo sostinės Sanos esantis nedidelis miestas Al Harajah jau iš tolo patraukia žvilgsnį. Paslaptingasis miestas įkurtas ant akmeninės kalvos, maždaug 2400 m aukštyje virš jūros lygio. Neįprastų formų architektūros elementai ir sunkiai pasiekiama vieta šiam miestui suteikia išskirtinumo. O kur dar vaizdingos kalnuotos Al Harajah apylinkės, kurių vaizdas atsiveria nuo miesto-tvirtovės sienų!

jemenas5.jpg

 

Šis efektingai atrodantis miestas, tarsi nutūpęs ant kalno, gyvuoja jau per 900 metų. XII a. įkurtame Al Hajarah mieste šiandien gyvena apie 2500 gyventojų. Statant šį miestą buvo naudojamos purvo plytos.

jemenas7.jpg

 

Daugiaaukščiai Al Hajarah namai pastatyti stiliumi, būdingu Jemenui ir turi islamiškosios architektūros elementų. Dauguma namų langų yra dekoruoti išraiškingais tradiciniais motyvais.

jemenas1.jpg

jemenas2.jpg

jemenas3.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.