Česky Krumlovas: pasivaikščiojimai istorijos vingiais

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 25d.

Magiški raudonų čerpių stogai, susispraudę išraiškinguose „S“ formos Vltavos upės vingiuose, ir tarsi karūna virš viduramžių senamiesčio iškilę išraiškingi pilies bokštai. Toks vaizdas užburia Čekijos Bohemijos regiono pietuose esančio Čeky Krumlovo miestelio lankytojus.

Dailus senamiestis su gerai išlikusiais Viduramžių, Renesanso ir Baroko epochų architektūros pastatais neretai kam primena Prahą – tik žymiai mažesnę. Tiesa, ir turistų čia ne ką mažiau nei karališkojoje Čekijos sostinėje, ypač vasarą. Tačiau kitu metu galima ramiau pasivaikščioti vingriomis gatvelėmis, pasidairyti nuo 13 a. pilies bokštų. 

Česky Krumlovo pilis nuo 14 a. apie tris šimtmečius priklausė vienai didžiausių Bohemijos žemvaldžių, Rožmberkų šeimai. Pilis ne kartą buvo perstatyta pagal naujausius mados vėjus – taip įgijo renesanso, baroko elementų. Apvalus pilies bokštas ilgą laiką saugojo Bohemijos sieną nuo priešų iš Austrijos pusės. 18 amžiuje pilyje buvo įkurdintas teatras. 

Česky Krumlovo pilis kartu su jos prieigose esančiu senamiesčiu 1992 m. buvo įtraukti į Unesco Pasaulio paveldo sąrašą. 

Krumlovo pavadinimas kildinamas iš vokiško žodžio, reiškiančio „kreivą pievą“ – iš tiesų kraštovaizdis čia yra ypatingai kalvotas ir vaizdingas. 

Ką aplankyti netoli Česky Krumlovo?

Istorinis Holašovice kaimelis, įsikūręs už 30 km nuo Česky Krumlovo, pasitinka baltuojančiais tradiciniais namais. Toks kaimiškas 18-19 a. baroko stilius yra itin būdingas Bohemijos regionui. Holašovice žinomas jau nuo 13 amžiaus.

Alaus mėgėjai turėtų nepraleisti progos užsukti į Česke Budejovice miestą, kuris alumi garsėja jau nuo 13 amžiaus. Čia įsikūrusi originaliojo pasaulyje pripažinto Budweiser Budvar alaus darykla. 

 

2Holasovice.jpg 

Holašovice 

Nuotr. czechtourism.com

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.