Grasas – pasaulio parfumerių sostinė Prancūzijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 22d.

Didelis senamiestis, siauros gatvelės, jaukios aikštės – tai toli gražu ne viskas, ką gali pasiūlyti Prancūzijos Žydrojoje pakrantėje esantis Grasas. Bene labiausiai šį miestelį garsina parfumeriai ir klaidžiose gatvelėse sklandantys gėlių aromatai.

Grasas (Grasse) įsikūręs vos už 15 km nuo prabangiųjų Kanų su garsenybių jachtomis ir smėlio paplūdimiais. Už kelių dešimčių kilometrų puikuojasi ir kitas Žydrosios pakrantės desertas – Nica, pulsuojanti atostogų ritmais. Tačiau tipinio Provanso kraštovaizdžio supamame Grase oras, rodos švaresnis ir gaivesnis, nors pats miestelis ir įsikūręs atokiau nuo švelnaus vėjelio glostomos Viduržemio jūros pakrantės. 

Graso senamiestyje baltuoja Notre Dame du Puy katedra, tarp 17 a. namų vingiuoja gatvelės. Jose apstu įvairiausiais kvepiančiais dalykėliais – neapsiribojant muiliukais ir kosmetika – prekiaujančių parduotuvėlių, parfumerijų. 

Prancūzų parfumerijos istorijos pradžia siejama būtent su Grasu, kuris nuo 13 amžiaus garsėjo kaip odininkų miestas ir prekybos centras. Viduramžiais paplitusi mada nešioti kvepalais iškvepintas odines pirštines ir buvo parfumerijos suklestėjimo pradžia. Taigi 18 amžiuje Grase jau ne tik buvo įsikūrę gausybė geriausių šalies parfumerių, bet ir galiojo tam tikri šį amatą reguliuojantys įstatymai. 

Dabar su parfumerių amato subtilybėmis galima susipažinti apsilankius nedidelėse parfumerijos gamyklėlėse, pavyzdžiui, Galimard, Fragonard ar Molinard. Taip pat Grase veikia Parfumerijos muziejus, pasakojantis 3 tūkstančių metų senumo kvepalų istoriją. 

 

2grasas-parfumerija1.JPG 

Nuotr. Commons.wikimedia
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos