Grenlandija – kur už lango plūduriuoja ledkalniai

Autorius: Kelionių manija , 2012, Liepos 02d.

Ar norėtumėte pagyventi šalia vieno didžiausių pasaulyje ledynų, kuris yra aktyvus? Tokią galimybę siūlo viešbutis Arctic, įsikūręs Ilulisate, Grenlandijoje. Didžiausioje pasaulio saloje esantis viešbutis Arctic yra labiausiai į šiaurę nutolęs 4 žvaigždučių viešbutis.

Dalis viešbučio kambarių yra įrengti įprastose patalpose, tačiau svečiai taip pat gali apsistoti ir vadinamuosiuose igluose (igloo). Tokia nakvynė siūloma nuo gegužės iki spalio mėnesio.

Iglu – tai tradicinė kupolo formos eskimų trobelė. Jos paprastai statomos iš sniego ar ledo blokų ir yra skirtos apsistoti žiemą. Tiesa, viešbutyje Arctic iglu pagaminti iš aliuminio, o jų viduje yra visa šiuolaikiniam  žmogui įprasta įranga. Tačiau tai ne kliūtis gurkšnojant karštą arbatą pro langą ramiai stebėti greta esančiame fiorde plūduriuojančius ledkalnius.

 

0Hotel-Arctic-Ilulissat-Icefjord.jpg

 

Net 80% Grenlandijos dengia ledynai. Didžiausioje pasaulio saloje yra nutiesta vos apie pusantro šimto kilometrų kelių. Tačiau jų ne taip jau ir reikia – iki šių dienų populiariausia transporto priemonė Grenlandijoje yra šunų kinkiniai.

Nuotr. hotel-arctic.gl


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.