Gruzija lietuvius vilios ne tik vynu

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 04d.

Kerinti gamta, gardus maistas, nuostabus vynas ir, be abejo, gruzinų svetingumas – tai keturios pagrindinės priežastys, traukiančios turistus į Gruziją. Jas kartu su daugybe kitų argumentų, kodėl lietuviams turėtų patikti ši Kaukazo šalis, pateikė G.Sigua, Gruzijos nacionalinė turizmo administracijos vadovas Vilniuje pristatydamas šios šalies turizmo galimybes. 

 

Gruzijos gamtos turtai – dovana už nuoširdumą
Anot p.Sigua, Gruzija yra unikali šalis, nes čia vienu metu galima mėgautis visais keturiais metų laikais – ryte paslidinėjęs kalnuose, vakarop jau gali mėgautis Juodosios jūros bangomis. Šios šalies gamtos įvairovė išties stulbinanti – nuo neįžengiamų girių iki plačių dykumų, nuo į 5000 m aukštį besistiebiančių viršukalnių iki paslaptingų olų ir ledynų.
Na, o patys gruzinai kalbėdami apie savo šalies gamtos grožį, prisimena legendas. Anot vienos iš jų, kuomet kadaise Dievas dalijo žmonėms žemes, gruzinai gėrė vyną ir pavėlavo atsiimti savąją dalį. Tačiau pavėlavę gruzinai prisipažino, jog gerdami vyną visus tostus skyrė  Dievui. Šis buvo pamalonintas tokio gruzinų nuoširdumo ir atidavė jiems nedidelį žemės lopinėlį, kurį, kaip patį gražiausią, buvo pasilikęs sau. Taip ir atsiradusi Gruzija.

Kas nėra girdėjęs apie gruzinų svetingumą – šioje šalyje svečias yra laikomas Dievo dovana, tad gruzinų namuose visada atsiras kuo pavaišinti net ir netikėtai užklydusius. 

 

Ko galbūt dar nežinojote apie Gruziją
Keletas netikėtų faktų, kuriais gruzinai ypatingai didžiuojasi:
  • Gruzija yra viena seniausių krikščioniškų šalių – krikščionybė čia prigijo dar 4 amžiuje, tuos laikus mena ir nemaža dalis istorinių vienuolynų ir bažnyčių, išsibarsčiusių po kraštą. 
  • Gruzinai tikina, jog vyno gimtinė yra būtent Gruzija – čia vynas buvo pradėtas gaminti daugiau nei prieš 7000 metų, o saulės glostomuose vynuogynuose šiandien auginama per 500 rūšių vynuogių.
  • Gruzinų tautiniai šokiai ir dainos yra įtraukti į Unesco nematerialaus paveldo sąrašą.
  • Gruzijos Svanetijos regione esantis Ušguli kaimas, įsikūręs 2300 m aukštyje kalnuose, laikomas aukščiausiai įsikūrusia gyvenviete Europoje.
  • Gruzijoje trykšta 2400 mineralinių šaltinių – net ir šalies sostinė Tbilisis buvo įkurtas ties vienu iš jų, o senovinė pirtis, kurioje būdavo mėgaujamasi sieringu iš žemės gelmių trykštančiu vandeniu, išlikusi iki šių dienų.
  • Gruzijos kalnuose įsikūrę 3 slidinėjimo kurortai – Bakuriani, Gudauri ir Mestia. 
  • Būtent į Gruziją (tuometinę Kolchidijos karalystę) plaukė Jasono vedami legendiniai argonautai ieškoti Aukso vilnos. 
  • Senovės graikai Gruziją laikė „tekančios saulės šalimi“, nes kraštas, plytintis į rytus nuo tuometinės Kolchidijos karalystės, buvo graikų visiškai neištyrinėtas.
  • Gruzijoje driekiasi ir kalnai, kuriuose, anot graikų mitologijos, buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas žmonėms ugnį ir šviesą padovanojęs Prometėjas.
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.