Holivudas, Bolivudas, o gal… Nolivudas?

Autorius: Kelionių manija , 2012, Lapkričio 08d.

Turbūt nėra žmonių, nežinančių, kas yra Holivudas. Vienas kitas yra matęs ir Bolivude sukurtus filmus. Tačiau greičiausiai nedaug kas yra girdėjęs apie Nolivudą, sparčiai augančią Nigerijos kino industriją. Anot pasaulines turizmo tendencijas analizuojančios WTM Global Trends Report 2012 apžvalgos, kuri buvo pristatyta lapkričio 5-8 d. vykusioje World Travel Market turizmo parodoje Londone, būtent Nolivudą galima vadinti naujuoju turizmo Afrikoje varikliu.

Pasaulio mastu išgarsėjęs Holivudo (Hollywood) kino studijų centras buvo įkurtas 1853 m. JAV, viename iš Los Andželo rajonų. Netrukus Holivudas tapo amerikietiško kino sinonimu. Žymioji „Žvaigždžių alėja“ (Walk of Fame) Holivude buvo atidaryta 1958 m.

Skirtingai nei Holivudas, Bolivudas (Bollywood), nėra konkreti vieta ar gyvenvietė. Nepaistant to, tai yra vienas iš didžiausių kino industrijos centrų pasaulyje, įsikūręs Indijoje, Mumbajuje, kuris anksčiau vadintas Bombėjumi. Iš čia ir kilęs Bolivudo pavadinimas – amerikietiškojo Holivudo pavadinime pakeitus pirmąją raidę į B. Dainingumu ir romantizmu garsėjantys Bolivudo filmai kuriami hindi kalba.

Daugiausia Nigerijos Lagoso mieste įsikūrusios kino studijos, pramintos Nolivudo (Nollywood) vardu, sudaro vieną sparčiausiai besiplėtojančių kino industrijų atšakų. Teigiama, jog ji yra antra pagal dydį pasaulyje po Bolivudo pagal per metus sukuriamų filmų kiekį. Nolivude kasmet sukuriama per 2000 filmų, kurie labiausiai mėgstami Afrikos šalių gyventojų. Čia jie netgi populiaresni nei Holivude sukurti filmai.

Nolivudo pavadinimas prigijo taip pat pakeitus pirmąją raidę žymiojo Holivudo pavadinime.  Įkvėpti Nolivudo filmų, kitų Afrikos šalių gyventojai plūsta į šią šalį norėdami aplankyti vietas, kuriose buvo nufilmuoti jų pamėgti kino filmai. 

 

Nuotr. nigeriamovienetwork.com

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.