Ispanijos miestas po uola: Setenilas

Autorius: Kelionių manija , 2013, Balandžio 16d.
Setenil de las Bodegas miestelis Andalūzijoje beveik niekuo neišsiskiria iš kitų pietinės Ispanijos miestukų. Tačiau jei sergate klaustrofobija, čia geriau nevažiuokite. Dalis miesto gatvių vingiuoja tiesiog po masyviomis uolomis, tarp kurių įsispraudę balti namukai. 

Setenil de las Bodegas yra vienas iš Ispanijos vadinamųjų „baltųjų miestelių“, arba pueblos blancos, ir yra įsikūręs Cadiz provincijoje, į šiaurę nuo ant uolėtų skardžių nutūpusios Rondos. Tačiau jei dauguma pueblos blancos saugumo sumetimais iškilo ant kalvų, tai Setenilas panašių tikslų vedamas įsikūrė… po uola. Vieni pirmųjų miestelio gyventojų buvo karingieji romėnai.

 

setenilas-miestas-po-uolomis2.jpg 

Manoma, jog šio miestelio pavadinimas kilo iš lotynų kalbos, septom nihil, kas išvertus į lietuvių kalbą reiškia „septynis kartus ne“. Tai primena istorinį įvykį, kuomet mauriškas miestelis net 7 kartus atlaikė krikščionių apgultį, kol galiausiai jiems atiteko. Prireikė net 15 dienų, kol buvo užimta maurų tvirtovė, kurios griuvėsiai išlikę iki šių dienų. 

 

setenilas-miestas-po-uolomis1.jpg 

XV amžiuje miestelio gyventojai daugiausia vertėsi alyvmedžių ir migdolų auginimu. Šie medžiai iki šiol supa Setenilo apylinkes. Tačiau kadaise čia auginti vynuogynai išnyko XIX a. Apie viduramžiais klestėjusią vynininkystę primena tik miestelio pavadinime likęs žodis „Bodegas“, reiškiantis vyno daryklą. 

 

setenilas-miestas-po-uolomis.jpg 

Bene įdomiausias užsiėmimas 3000 gyventojų turinčiame miestelyje yra pasivaikščiojimas jo gatvėmis. Jas nemažai kur dengia uolos, kurios taip pat sudaro kai kurių namų sienas. 

 

setenilas-miestas-po-uolomis4.jpg 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Lankytinos vietos