Įspūdingiausi parlamentų pastatai Europoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 29d.

Nuo istorinių viduramžių rūmų iki šiuolaikiškų stiklinių pastatų – pateikiame įdomiausių Europos šalių valdžios būstinių apžvalgą. 

 

Parlamento rūmai, Londonas

Parlamento rūmai, dar vadinami Vestminsterio rūmais, grakščiai nutūpę ant Temzės kranto Londone. Dabartinis neogotikinis parlamento pastatas iškilo 19 a., nors šioje vietoje jau nuo 16 a. buvo įsikūrę dveji parlamento rūmai – Bendruomenių ir Lordų. Šalia Parlamento rūmų iškilusiame bokšte yra vienu iš Londono simbolių tapęs varpas Big Benas, sveriantis 14 tonų.   

 

Vengrijos parlamento rūmai, Budapeštas

Ant Dunojaus kranto grakščiai nutūpę Vengrijos parlamento rūmai – viena iš Budapešto vizitinių kortelių ir Vengrijos nepriklausomybės simbolis. Šiame pastate, kuris yra didžiausias visoje šalyje, yra beveik 700 patalpų! 20 a. pradžioje iškilę rūmai buvo statomi remiantis Londono parlamento rūmų pavyzdžiu. Parlamento rūmus puošia 242 skulptūros ir daugybė bokštelių.

 

18budapestas.jpg 

 

Rumunijos parlamento rūmai, Bukareštas

Rumunijos sostinė ir didžiausias šios šalies miestas Bukareštas yra išties spalvingas kontrastų miestas, kuriame greta gali išvysti ir viduramžių bažnyčias, ir sovietinio palikimo reliktus, ir modernius stiklinius dangoraižius. Vis tik bene didžiausia Bukarešto įžymybė – Parlamento rūmai, kurie yra antras pagal dydį pasaulyje administracinis statinys po JAV Pentagono. Bendras šių rūmų plotas sudaro apie 330 tūkst. kv.m. Šiuose dvylikos aukštų rūmuose, kurie yra rumunų diktatoriaus N.Čausesku įdėjinis kūrinys, įrengta per 3000 kambarių. Čia įsikūręs ne tik Rumunijos parlamentas, bet ir konferencijų centras, muziejus, o dalis patalpų tebėra neįrengta.

 

18bukarestas.jpg 

 

Reichstagas, Berlynas

Monumentalūs Vokietijos Reichstago rūmai stūkso netoli Berlyno įžymybės – Brandenburgo vartų. Nors per karo metu rūmai sudegė, vėliau jie buvo atstatyti, o stogą papuošė įspūdingas stiklinis kupolas. Vokietijos parlamento būstinės kupolą galima aplankyti nemokamai, apdovanoja puikia Berlyno panorama. Tačiau norint pasidairyti virš Berlyno stogų reikia rezervuoti laiką internetu iš anksto. 

 

18reichstagas1.JPG 

 

Europos parlamentas

Modernių pastatų komplekse Belgijos sostinėje Briuselyje įsikūrusi viena iš Europos Parlamento būstinių. Stiklinis parlamento pastatas kartais pašaipiai vadinimas Les Caprices des Deux, arba Dievų užgaidomis. Kita šios Europos Sąjungos institucijos būstinė įsikūrusi Strasbūre. 

 

18strasburas.jpg 

Europos parlamento būstinė Strasbūre

 

Olandijos parlamento rūmai, Haga

Ties Hofvijver ežeru nutūpusiuose Binnenhof rūmuose įsikūręs Nyderlandų parlamentas. Gotikinė pilis buvo pastatyta 13 amžiuje ir netrukus tapo olandų politinio gyvenimo širdimi. Bene įspūdingiausia istorinių rūmų vieta – tai gotikinė Riterių menė, arba Ridderzaal.

 

18hagos-parlamentas.jpg 

 

Suomijos parlamento rūmai, Helsinkis

Helsinkyje esantys monumentalūs rūmai – tai Suomijos parlamento, arba Eduskunta būstinė. Klasikinis pastatas išliko 1931 m., o jo fasadą puošia 14 masyvių granitinių kolonų. 

 

18helsinkis-eduskunta.jpg 

Nuotr. kelioniumanija.lt, Freeimages.com 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.