Italų speleologai aptiko lig šiol didžiausią Alpėse ledo urvą

Autorius: Xteam.lt , 2012, Lapkričio 18d.

Italų speleologai, vadovaujami Gian Domenico, Alpėse esančiame Belvederio ledyne aptiko urvą, kurio ilgis siekia 500 metrų. Tai didžiausias lig šiol Alpėse aptiktas ledo urvas, esantis daugiau nei 2000 metrų aukštyje. Pavadintas jis Effimera.

Ekspertų teigimu, šis urvas, kurio ledinės sienos yra kelių dešimčių metrų storio, netrukus gali sugriūti. Tačiau kol kas speleologai turi laiko tyrinėti jį bei viduje tekantį nedidelį upelį.

 

Dėka prieš keletą mėnesių atsitiktinai pasiklydusio tyrinėtojo įėjimas į urvą aptiktas 2150 aukštyje, už valandos kelio nuo pakėlėjo į Belvederio ledyną.

 

“Nusileidimas į šį ledo urvą pavojingas ne tik dėl to, kad storos sienos gali įgriūti, tačiau jame itin sudėtinga naudotis ledo alpinistine įranga. Urvo viduje sienų aukštis siekia du metrus, tačiau mes manome, jog tai tik atviroji urvo dalis, sudaranti nedidelę žymiai platesnės koridorių sistemos dalį. Effimera vardu buvo pavadintas anksčiau ledyne tyvuliavęs ir mūsų ne vienerius metus tyrinėtas ežeras, kuris šiuo metu praktiškai išnykęs. Todėl urvui davėme tokį patį vardą“,- pasakoja ekspedicijos vadovas Gian Domenico.

Xteam.lt