Itrijos slėnio truliai

Autorius: Kelionių manija , 2012, Rugsėjo 11d.

Žaliuojantys bekraščiai vynuogynai – įprastas vaizdas keliaujant po Italiją. Tačiau Apulijos regione šį tradicinį kraštovaizdį paįvairina simpatiški kūgeliai. Tai – truliai, tradiciniai kaimo vietovių statiniai, būdingi Istrijos slėniui, Valle d’Itria.

Truliai buvo statomi nenaudojant jokių rišamųjų medžiagų, t.y. jie iškildavo tiesiog dedant akmenį ant akmens, dėl to jie būdavo palyginti nedideli. Dabar pagal senovinę technologiją truliai jau praktiškai nebestatomi, dėl to galima išvysti ir kur kas didesnių statinių.

Iš akmenų pastatyti truliai paprastai nubalinami, išskyrus stogą. Keliomis eilėmis išdėlioti akmenys sudaro kūgišką stogą, ant kurio dažnai balta spalva išpiešiami įvairūs simboliniai ženklai. Nedidelio ploto trulius įprasta statyti grupelėmis.

02italija-truliai1.jpg

 

Norintys pamatyti trulius turėtų vykti į Alberobelą. Čia išlikę apie 450 tradicinių trulių, susispietusių siaurutėlėse gatvelėse.

02italija-truliai4.jpg

 

Kai kuriuose iš jų vis dar tebegyvena žmonės, nors dauguma pritaikyti turizmo reikmėms – suvenyrų parduotuvėlėms, viešbučių kambariams ar restoranams. Taip pat šių pastatų galima išvysti ir Bario bei Taranto apylinkėse.

02italija-truliai6.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.