Karkasonas: miestas-tvirtovė Prancūzijoje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Birželio 27d.

Prancūzija turtinga įspūdingų pilių. Daugumai girdėtos renesansinės Luaros slėnio pilys, tačiau tai – ne vienintelė šios šalies vieta, kur traukia romantikos besivaikantys keliautojai. Važiuojant iš pietų Prancūzijos miesto Narbono link Tulūzos, tarp vynuogynais apaugusių kalvų staiga atsiveria netikėtas atvirukinis vaizdas. Prieš akis iškyla viduramžių miesto Karkasono bokštai.

Odo upės pakrantėje gyvenvietė buvo įkurta dar keltų prieš kelis tūkstančius metų, tačiau pirmieji strateginiai įtvirtinimai buvo įrengti romėnų II a.pr.Kr. Tvirtovė buvo plečiama ir iki šių dienų išliko ano meto 1,2 km ilgio romėnų gynybinės sienos liekanos. Viduramžiais Karkasonas buvo apjuostas dviguba įtvirtinimų linija, o masyvias sienas puošė 53 gynybiniai bokštai. Karkasoną supanti viduramžių gynybinė siena, kurios ilgis viršija 3 km, laikoma viena ilgiausių Europoje.

 

0prancuzija-karkasone-pilis4.jpg

 

Šioje strateginėje vietoje nuolat kirtosi įvairių valstybių interesai, tad įtvirtinimai nuolat buvo stiprinami. V a. Karkasonas atiteko vestgotams. Vėlesniais laikais Karkasono tvirtovė ilgą laiką žymėjo sieną tarp Prancūzijos ir Aragono (Ispanijos) karalystės. Tvirtovės sienas stiprino ir arabai, frankai, prancūzai. XVII a. valstybių riba pasislinko į šiaurę, tad tvirtovės karinė reikšmė sumenko, o gynybiniai įtvirtinimai buvo apleisti, sienų akmenis imta naudoti kaip statybinę medžiagą kitiems pastatams statyti. Tvirtovės atstatymo darbai prasidėjo tik XIX a. vidury ir truko iki XX a. pradžios, o vėliau įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

0prancuzija-karkasone-pilis2.jpg

 

Karkasono įžymybės – Trenkavelių pilis, iškilusi XII a. ir romaninė XII a. bazilika, pagražinta gotikiniais motyvais. Miestą-tvirtovę, kurio grįstomis gatvelėmis šmirinėja fotoaparatais apsiginklavę turistai, juosia dviguba gynybinė siena. Vis tik, reikia pripažinti, kad senamiestis yra kiek per daug išgražintas ir gerokai paįvairintas suvenyrų krautuvėlėmis, tačiau viduramžių dvasia miesto gatvelėse tebesklando.

 

0prancuzija-karkasone-pilis3.jpg

 

Liepos-rugpjūčio mėnesiais Karkasono senamiestyje paprastai vyksta kultūrinis festivalis, tvirtovės gatvelėse šurmuliuoja Viduramžių mugė. Karkasone taip pat verta aplankyti ir žemutinį miestą, kurį su įtvirtintu aukštutiniu miestu jungia arkinis tiltas, pramintas Senuoju.

 

0prancuzija-karkasone-pilis.jpg 

Nuotraukos kelioniumanija.lt

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.