Krėmerio tiltas: gyvenimas virš upės

Autorius: Kelionių manija , 2011, Lapkričio 24d.

Daugeliui turbūt žinoma frazė „gyventi po tiltu“. Na, o viduramžiais, pasirodo, visai gera mintis buvo „gyventi ant tilto“: turėti būstą bei krautuvėlę. 

Pačioje Vokietijos širdyje esantis Erfurtas iškilo ties kadaise svarbių prekybinių kelių, jungusių Vokietiją ir kitas Europos šalis, sankryža. Dėl gausybės bažnyčių bei koplyčių bokštų Tiūringijos žemės sostinė kartais net vadinama Tiūringijos Roma.

Tačiau Erfurtas – ne tik bažnyčių, bet ir tiltų miestas. Per miestą savo vandenis plukdanti Geros upė, kartu su daugybe atšakų, miesto architektus privertė pastatyti per 140 tiltų. O senamiesčiui dėl gausybės tiltų ir Geros upės atšakų prigijo Mažosios Venecijos vardas.

 

2kremerio-tiltas2.jpg

Krėmerio tiltas, Erfurtas

 

Bene garsiausias Erfurto statinys – tai Krėmerio,arba Pirklių, tiltas (Krämerbrücke), ant kurio stovi namai. Virš Geros upės akmeninis tiltas buvo nutiestas XIV amžiuje, tačiau jo vietoje jau gerokai anksčiau, XII a., stovėjęs medinis tiltas. Ir net ne vienas, kadangi tais laikais gaisrai būdavo dažni ir ne kartą buvo sunaikinę medinius dabartinio tilto protėvius.

 

2kremerio-tiltas6.jpg

Krėmerio tiltas, Erfurtas

 

Ant dabartinio Pirklių tilto stovi 32 namai, o viduramžiais čia jų būta daugiau nei 60. Ankstesnius namus pasiglemžė 1472-aisiais pusę miesto nusiaubęs gaisras. Viduramžiais abiejose tilto galuose stovėjo po bažnyčią, tačiau dabar išlikusi tik viena, gotikinė Šv. Egidijaus bažnyčia. 120 metrų ilgio Krėmerio tiltas laikomas ilgiausiu Europos tiltu, ant kurio stovi namai.

 

2kremerio-tiltas5.jpg

Krėmerio tiltas, Erfurtas

 

Krėmerio tilto šventė, šurmuliuojanti kasmet liepos mėnesį, ne tik šį tiltą, bet ir visą Erfurto senamiestį sugrąžina į viduramžius.

Krėmerio tiltas – ne vienintelis toks. Kitas žymus tiltas, ant kurio stovi namai – tai Italijos Toskanos regiono sostinėje Florencijoje esantis arkinis tiltas, nutiestas per Arno upę. Ant Senuoju vadinamo tilto (Ponte Vecchio) viduramžiais savo krautuvėles daugiausia turėjo mėsininkai. Šiandien čia daugiausia įsikūrę suvenyrų, juvelyrinių bei meno dirbinių prekeiviai. Florencijos Senasis tiltas – vienintelis, kuris nebuvo susprogdintas mieste Antrojo pasaulinio karo metu.

 

2ponte-vecchio-florencija.jpg

Ponte Vecchio, Florencija


Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.