Lavo vynuogynų terasos

Autorius: Kelionių manija , 2012, Spalio 05d.

Saldžiai saulėkaitoje sirpstančios vynuogės, terasomis apraizgiusios pietinį šlaitą. Tokį vaizdą galima išvysti Šveicarijos vakaruose, Lavo (Lavaux) regione ties Ženevos ežeru. Švelnus ir saulėtas klimatas bei kruopštus šimtus metų čia triūsiančių rankų darbas nulėmė išties unikalų ir kerintį kraštovaizdį.

Lavo vynuogynų regionas užima apie 800 hektarus ir yra didžiausias Šveicarijoje. Manoma, kad vynuogės čia buvo auginamos dar romėnų laikais. Viduramžiais vynuogynai priklausė šiame regione įsikūrusiems vienuolynams, kurie užsiimdavo ir vyno gamyba.

Sakoma, kad Lavo regiono vynuoges subrandina trys saulės: t.y. tikrieji saulės spinduliai, nuo ežero paviršiaus atsispindintys spinduliai ir akmeninėse terasų sienelėse sukaupta šiluma.

01kelione-sveicarija1.jpg

 

Žygių mėgėjams siūlomas maršrutas nuo St.Saphorin iki Lutry miestelio pro vaizdingąsias terasas bei vyndarių kaimelius, užsukant į vietinių vyndarių vyno rūsius. Šį 11 km maršrutą galima įveikti per 3 valandas. Šiuo maršrutu taip pat važiuoja ir Lavaux Express traukinukas.

Vaizdingi vynuogynai, susodinti Ženevos ežero šlaituose netoli Lozanos, 2007 m. buvo įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Kitoje ežero pusėje baltuoja aukščiausios Alpių viršukalnės su Monblanu priešaky.

01kelione-sveicarija.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.