Lurdas – stebuklingų išgijimų vieta Prancūzijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Kovo 06d.

Nedidelis Prancūzijos kalnų miestelis, iki XIX a. vidurio nedaug kam girdėtas, staiga tapo vienu svarbiausių pasaulio piligrimų traukos centrų. Tai – Lurdas, kurio legenda girdėta greičiausiai visiems krikščionims. Sakoma, kad Lurdas yra antroji daugiausiai lankytojų pritraukianti Prancūzijos vieta po stilingojo Paryžiaus.

Šalia Prancūzijos pietvakariuose įsikūrusio miestelio esančioje oloje 14-os metų mergaitė Bernadetė 1858 metais 18 kartų išvydo Mergelės Marijos apsireiškimus. Po šio įvykio į Lurdą ėmė plūsti maldininkai. Miestelyje iškilo trys bažnyčios, o Lurdas tapo ne tik Prancūzijos, bet ir viso pasaulio religiniu centru.

Žmonės iš įvairių pasaulio kraštų atvyksta į šią Pirėnų papėdėje esančią vietą tikėdami stebuklingais išgijimais. Minėtoje oloje trykšta gydomųjų galių turintis šaltinis, sutraukiantis daugybę maldininkų, tikinčių stebuklingomis šio šaltinio galiomis. Šaltinis, kaip teigiama, ištryško būtent po Mergelės Marijos pasirodymų.

 

lurdas-piligrimai1.jpg

 

Stebuklingas šaltinio galias tiria speciali gydytojų komisija ir dalis išgijimų tikrai neturi aiškaus mokslinio paaiškinimo. Šie išgijimai yra paskelbti stebuklingais, ir šiuo metu katalikų Bažnyčia tokiais laiko 68 atvejus.

Planuojant kelionę į Lurdą reiktų pasirinkti tinkamą metą, nes religinių švenčių metu, pavyzdžiui, per Velykas ar Žolines, čia būna ypatingos spūstys. Be to, nepamirškite, jog ši šventa vieta spinduliuoja ne tik pamaldumu, bet ir komercija. Miestelis prigrūstas pigių viešbučių, o gatvėse mirguliuoja tūkstančiai prekeivių, siūlančių visokius religinius atributus – įvairiausių dydžių Mergelės Marijos statulėles, kryželius, butaforines olas ir kt.

Be religinių objektų Lurde galima pamatyti istorinę pilį, kurios pamatai, manoma, buvo padėti dar romėnų laikais. Šiandieninėje pilyje išlikę 11-12 a. fragmentų, o jos viduje įsikūręs Pirėnų muziejus, supažindinantis su regiono kultūra, liaudies menu. Be to, kalnuotos Lurdo apylinkės itin patrauklios kalnų žygeiviams. Norintys pasižvalgyti po apylinkes turėtų aplankyti Pic du Jer apžvalgos aikštelę, kurią pasiekti galima funikulieriumi arba keliaujant pėsčiomis. 

           

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Lankytinos vietos
Kelionių idėjos