Madridas: įdomūs faktai, kurių galbūt nežinojote

Autorius: Kelionių manija , 2015, Vasario 09d.
Madridas – Ispanijos širdis ne vien jau todėl, kad tai yra šios šalies sostinė nuo pat 16 amžiaus. Madridas įsikūręs pačiame Pirėnų pusiasalio (isp. La Peninsula Iberica) centre. Pateikiame keletą įdomių faktų apie Ispanijos sostinę.
Madrido pavadinimas kildinamas iš arabiško žodžio magerit, kuris išvertus į lietuvių kalbą reiškia „daugybės šaltinių vieta“ arba „kraštas, turtingas vandens“. 

Madrido simbolis – lokys, stovintis prie žemuoginio medžio. Ši skulptūra stovi Ispanijos sostinės centre, Puerta del Sol aikštėje. 

Kai į Madridą iš netoliese esančio Toledo 1561 m. buvo perkelta Ispanijos sostinė, tuo metu mieste gyveno vos 20 tūkst. gyventojų. 

Madridas laikomas vienu „žaliausių“ miestų Europoje. Čia yra net du didžiuliai parkai – Casa de Campo ir Retiro. 

Madride įsikūręs Restaurante Botin laikomas seniausiu restoranu pasaulyje ir yra įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Šis restoranas, tiekiantis Viduržemio jūros regionui būdingus patiekalus, buvo įkurtas 1725 m. Teigiama, jog čia mėgo lankytis Ernestas Hemingvėjus. Adresas – Calle Cuchilleros 17, Madridas.

Madrido gyventojai kartais yra pravardžiuojami „katėmis“, arba gatos. Tačiau šis vardas prigijo ne dėl to, jog miestiečiai mėgsta ilgai miegoti. Anot legendos arabų invazijos metu vienas karys tarsi katė užkopė ant gynybinės miesto sienos, nuo tol jo šeima buvo pavadinta Gatos.  

Madridas įsikūręs apie 650 m aukštyje virš jūros lygio ir yra aukščiausiai įsikūrusi Europos sostinė.
Madrido Barajas oro uostas yra ketvirtas pagal dydį Europoje – per metus jis aptarnauja apie 50 mln. keliautojų.

Madridas nuo Viduržemio jūros nutolęs panašiai kaip ir Vilnius nuo Baltijos jūros – apie 300 km. Tad atvykus į Madridą vasarą verta pasiruošti karščio bangai – vidutinė rugpjūčio mėnesio temperatūra čia yra +32°C. 

Aukščiausias miesto pastatas – Torre Caja Madrid. Šis 45 aukštų pastatas yra aukščiausias visoje Ispanijoje. 

 

madridas1.jpg 

 

Madride veikia apie 70 įvairiausių muziejų. Vis tik, bene labiausiai turistų dėmesį traukia vadinamasis „Auksinis trikampis“, t.y. trys pasaulinio garso meno galerijos, kuriose sukaupti itin vertingi meno kūriniai. Tai Prado, Museo Thyssen-Bornemisza ir Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofia

Madride ypatingai rimtai žiūrima į futbolą, o Madrido „Real“ futbolo klubas yra vienas žymiausių pasaulyje. Šio klubo stadionas, Santiago de Bernabeu, talpina 85 tūkstančius žiūrovų.

     

baneris Madridas-2.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.