Matera: uolose iškaltas miestas

Autorius: Kelionių manija , 2012, Liepos 09d.

Miniatiūrinės siauros gatvelės ir namai, rodos, iškilę vienas virš kito. Šis vaizdas pasitinka Materos lankytojus. Unikalus senovinis miestas iškaltas uoloje pietų Italijoje. Materos pasididžiavimas – vadinamieji sassi, arba uoloje iškalti būstai-urvai. Spėjama, jog tai gali būti viena iš seniausių gyvenviečių Italijoje. Pasak archeologų, čia žmonės gyvena jau daugiau nei 9000 metų.

09kelione-italija-matera3.jpg

 

Senąjį sassi rajoną sudaro du kvartalai: Sasso Caveoso ir Sasso Barisano. Klaidžiojant po sassi aptiksite uolose iškaltas bažnyčias, kurių žymiausios yra Madonna de Idris, kurioje išlikę XIV a. freskų, ir Santa Lucia alle Malve, įkurta VIII amžiuje.

09kelione-italija-matera.jpg

 

Netoli Madona de Idris bažnyčios galima aplankyti Casa Grotta. Tai tipiškas sassi būstas, kuriame išlikę kadaise čia gyvenusių žmonių baldai ir buities rakandai.

09kelione-italija-matera4.jpg

 

Senieji Materos sassi gyventojai uoloje iškaltuose būstuose jau nebegyvena. Iš viso apie 15 tūkstančių žmonių buvo priverstinai iškeldinti iš šių urvų šeštajame dešimtmetyje. Tačiau po truputį UNESCO saugomas senovinis miestas vėl įgyja gyvybės: čia autentiškuose urvuose kuriasi parduotuvėlės, net nedideli viešbutukai.

09kelione-italija-matera5.jpg


Nuotr. sassiweb.com, sxc.hu

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.