Patraukliausia turizmo vietovė Lietuvoje – Trakai

Autorius: kelioniumanija.lt, Terrapublica.lt , 2011, Gegužės 23d.

VŠĮ „Terra Publica“ pristatomo Lietuvos turizmo vietovių patrauklumo reitingo pirmasis trejetukas išlieka stabilus: pagal šį nebe pirmus metus atliekamą tyrimą, patraukliausi išlieka Trakai, Neringa ir Druskininkai.

VŠĮ „Terra Publica“ nuo 2007 metų renka informaciją apie miestelius ir kaimus, parkus ir muziejus bei kitas patrauklias vietas. Pirmieji reitingai buvo paskelbti 2009 metų pavasarį, įvertinus apie 300 vietovių. Kaip teigia Vytautas Kandrotas, idėjos iniciatorius ir pats su fotoaparatu išvaikščiojęs po daugumą objektų, „tyrimas lengvai subjektyvus ir įtakotas ne tik oficialios statistikos, bet ir asmeninių įspūdžių. Čia kaip automobilio techninė apžiūra – senas, tačiau savininkui mielas ir prižiūrėtas automobilis sulaukia daugiau inspektoriaus palankumo nei apynaujė, tačiau nuvažinėta tarnybinė transporto priemonė…“. Per trejus metus vertinamų vietovių sąrašas išsiplėtė iki beveik 500.

Tyrimui buvo paruošta metodika. Vertinimo kriterijai suskirstyti į tris dideles grupes: 

  • paties objekto svoris,
  • jo infrastruktūra,
  • bei patrauklumas turizmui.

Šie savo ruožtu buvo vertinami pasitelkiant daugiau klausimų: objekto tematika, ekspozicijos gausa, aktualumas įvairioms visuomenės grupėms, sezoniškumas, sąveika su aplink esančiais objektais, geografinė padėtis, privažiavimo keliai, sanitarinės sąlygos, papildomos paslaugos, savireklama, bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonėmis, informacijos teikimas telefonu ir vietoje. Viso pagal VšĮ „Terra Publica“ taikomą metodiką objektui galima skirti 999 balus. Tyrimo pabaigoje balai vėl apjungti į 3 minėtas grupes, priskiriant reitingo raidę A, B arba C. Prie raidžių pridedamas +/- nurodo vystymosi perspektyvą. „+“ (teigiama) reiškia objekto potencialą stiprėti, neigiama „-“ prielaidas silpnėti ateityje.

Neaplankytos vietovės į reitingo sąrašą neįtrauktos. Taip pat neįtrauktos vietovės, gavusios „0“ balų bent vienoje klausimų grupėje. Kadangi reitingai skirti patiems lietuvaičiams, planuojantiems vienos dienos išvyką, todėl netirtas darbuotojų gebėjimas kalbėti užsienio kalbomis bei nakvynės galimybės.

Iš tyrimo išimti didieji Lietuvos miestai. Jie, be abejonės, atsidurtų sąrašo priekyje. Tačiau Vilniaus senamiesčiui ar visiems Kauno muziejams aplankyti pusdienio tikrai neužteks. Visgi atskiri miesto teritorijoje esantys kompleksai, tokie kaip Vilniaus universitetas ar Pažaislis Kaune, įtraukti ir reitinguoti.

Žemiau pateikiami 2011 metų laureatai. Kiekviena iš jų drąsiai gali tapti neilgos išvykos tikslu. Vis gi, tai pakankamai skirtingi objektai, jei lyginsime juos pagal kurį nors vieną kriterijų. 

 

10 patraukliausių turizmo vietovių:


1. Trakai

2. Neringa

3. Druskininkai

4. Aukštaitijos nacionalinis parkas

5. Kėdainiai

6. Kretinga

7. Kryžių kalnas

8. Vilniaus universitetas

9. Anykščiai

10. Niūronys (Arklio muziejus).

 

www.terrapublica.lt