Roros – kalnakasių miestelis Norvegijoje

Autorius: Kelionių manija , 2011, Rugpjūčio 11d.

Norvegija ne tik įstabia gamta garsi. Senas kalnakasių miestelis Roros, tarsi gyvas muziejus po atviru dangumi, vilioja lankytojus ir yra saugomas UNESCO. Tai vienas iš seniausių Europos miestų, kuriuose vyrauja mediniai pastatai. Dauguma jų yra gyvenami iki šių dienų.

 

Roros2.jpg

 

Roros buvo įkurtas 1644 m. kaip vario kasybos miestelis. Iki tol šiose vietose gyveno vietiniai skandinavai – samiai. 333 metus Roros miestelyje buvo išgaunama vario rūda. Pradžioje ji buvo kasama naudojant rankinius kirtiklius, vėliau XX a. – pneumatiniais gręžtuvais ir naudojant dinamitą.

 

Roros4.jpg

 

Olavsgruva kasyklose įrengta ekspozicija, pasakojanti apie kalnakasybą. Šiame Roros muziejuje galima susipažinti su 300 metų senumo miestelio kalnakasybos istorija, 50 m po žeme įrengta trasa veda 500 m į kalno gilumą.

 

Roros3.jpg

 

Miestelio centre autentiškuose mediniuose pastatuose šiandien įsikūrę amatininkai bei liaudies meistrai, siūlantys savo produkciją ir meno kūrinius: stiklo pūtikai, kalviai, auksakaliai, keramikai, taip pat meistrai, drožinėjantys iš medžio ir kiti.

 

Roros1.jpg