Sansusi: rūmai, kuriuose nėra rūpesčių

Autorius: Kelionių manija , 2011, Rugpjūčio 03d.

Šalia Potsdamo iškilę Sansusi rūmai (Schloss Sanssouci), apsupti vynuogyno, augančio dailiose terasose, kadaise buvo Prūsijos karaliaus užmiesčio rezidencija.

Išvertus į lietuvių kalbą, sans souci reiškia „be rūpesčių“. Tokį vardą rūmams suteikė Prūsijos karalius Frydrichas II, mėgęs šią vietą vadinti savo „mažuoju vynuogyno nameliu“. XVIII a. iškilę rūmai buvo skirti karaliui pabėgti nuo rūpesčių, o vėliau tapo nuolatine vasaros rezidencija.

 

sanssouci-vokietija3.jpg

 

Parko kompleksas, kuriame aptinkama baroko, rokoko ir klasicizmo epochų bruožų, užima beveik 300 ha. Iš sodo į senuosius rūmus veda 132 laipteliai, tad šis pastatas iš tolo atrodo lyg pakibęs virš žaliuojančių vynuogynų, o žalsvas rūmų kupolas – tarsi neatsiejama sodo dalis.

 

sanssouci-vokietija.jpg

 

Nors senuosiuose Sansusi rūmuose tėra 12 kambarių, visi jie prabangiai dekoruoti daugiausia rokoko stiliumi: su dailiomis kolonadomis, grakščiomis skulptūromis, paauksuotomis detalėmis. Ne mažiau puošnus ir rūmų eksterjeras – fontanai, paviljonai ir dekoratyvūs šaltinėliai kuria romantišką nuotaiką.

 

sanssouci-vokietija2.jpg

 

Po kelių dešimtmečių Sansusi rūmų kompleksą papildė nauji didingi rūmai, parke iškilo paviljonai ir kiti statiniai, tačiau Frydrichas II pirmenybę visuomet teikė senajam pastatui. Rūmuose karaliaus Frydricho kvietimu lankydavosi to meto šviesuomenė: filosofai, muzikai, mokslininkai, jų tarpe ir Volteras.

 

sanssouci-vokietija1.jpg

Kelionių idėjos